Переключиться на мобильную версию

NZZ: Ймовірний замах на Ющенка. Багато диму і мало вогню у Ґштааді

Стався новий замах, підпал, на Президента України Віктора Ющенка, до речі, у Ґштааді – такі спекуляції в мас-медіа. Там справді була пожежа, але тієї ночі Ющенко був очевидно не на Бернському нагір’ї, а зовсім в іншому місці, - пише швейцарська Neue Z.

Ось сюжет для політичного трилера: супердержава та її менша сусідка зчепилися в запеклій суперечці щодо поставок газу і його транспортування по трубопроводах меншої з цих двох країн. Її президент проводить вихідні у шале на елітарному курорті Ґштаад, що на Бернському нагір’ї. У ніч на 29 грудня в будинку спалахує полум’я. Політик і його семиголовий кортеж дивом рятуються. Дві країни – це Росія та Україна, а згаданий політик – Президент України Віктор Ющенко.

Спекуляції в пресі

Одразу ж 29 грудня, пише британська газета Independent on Sunday у випуску за 11 січня, поповзли перші чутки, начебто в ніч пожежі в селі Кальбергьоні поблизу Ґштааду з’явилися авто з дипломатичними номерами і забрали наймачів будиночка, який належить заможному женевцеві. Йшлося, що серед наймачів був і Президент України.

У вересні 2004 року Ющенкові пощастило вижити після отруєння діоксином – замаху, який досі не розкрито і після якого аж до початку літа 2008-го постраждалий регулярно лікувався в Женеві. Оскільки відразу після замаху в 2004 році, зважаючи на чутки, закулісним керівником називали Росію, то в Independent on Sunday подумали, що пожежа могла бути підпалом, спрямованим на Ющенка, який уже місяць веде жорстку битву з російським прем’єром Путіним за ціну на російський газ.

"Якось так дипломатично замовчується"

Поліція та пожежники відмовилися розкривати імена мешканців будинку, а українське посольство в Берні запевнило, що в останні місяці Президент не зупинявся у Швейцарії, пише далі британська газета. Але в протокольних звітах Секретаріату Президента порожніє місце між появою на з‘їзді в суботу 27 грудня та обідом з главою Нацбанку України в понеділок 29 грудня – "12 годин після пожежі", як наголошують автори статті, правда, не беручи до уваги різницю в часі.

Бульварна газета Blick у понеділковому номері вхопилася за історію та процитувала керівника виконавчої влади округу Заанен, який заявив, що швейцарське міністерство закордонних справ і відповідне посольство були поінформовані після пожежі. Гості, мовляв, планували виїхати у день після події. Не названий місцевий житель розповів газеті: "Усе навколо цієї пожежі якось так дипломатично замовчується. Навіть від пожежників нічого конкретного неможливо дізнатися".

Дефект у стельовому освітленні

Втім, керівник виконавчої влади та поліція трохи більше вирішили розповісти у понеділок в обід. У комюніке для преси вони повідомили, що розслідування відділу пожеж і вибухів при поліції кантону Берн довело: причиною спалаху став технічний дефект у стельовому освітленні. Це не звучить переконливо для замаху, і можна припустити, що Ющенко тоді був справді не на Бернському нагір’ї, а як роз’яснив на запит у понеділок речник українського посольства – провів вихідні на лижному курорті в Карпатах.

Оригiнал статті
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь