Переключиться на мобильную версию

Суд Вашингтона дозволив Обамі згадувати Бога при інавгурації

Окружний суд Вашингтона відмовився в четвер, 15 січня, задовольнити позов, поданий групою атеїстичних організацій, з вимогою виключити згадування всіх релігійних термінів під час церемонії інавгурації новообраного президента США.
Обама зможе згадати Бога при інавгурації
Обама зможе згадати Бога при інавгурації
АР

У грудні минулого року з такою позовною заявою до Феміди звернулися 11 об'єднань США атеїстичного толку на чолі з Майклом Ньюдоу, повідомляє ІТАР-ТАРС.

Головна вимога позивачів полягала в тому, щоб заборонити обраному президенту під час інавгурації після виголошення слів присяги, записаних в конституції, додавати в кінці сталу традиційну фразу "Хай допоможе мені Бог".

Атеїсти також просили суд скасувати молитви перед початком і після завершення церемонії. На їхню думку, згадування релігійних термінів під час церемонії інавгурації фактично суперечить основному принципу, закріпленому в Конституції, про відокремлення церкви від держави.

"Використання фрази" Хай допоможе мені Бог "під час присяги і виголошення молитов Богу означає, що уряд приймає одну зі сторін у превеликий релігійному суперечці про існування Бога", - йдеться у цьому позові.

Розглянувши позов, окружний суддя Реджі Уалтон відмовився видати судове розпорядження, яке зобов'язує особу, яка приймає присягу (голова Верховного суду), не допустити виголошення обраним президентом слів із згадкою Всевишнього або заборонити пастору виголошення молитви.

У середу під час візиту до Верховного суду обраний президент уже повідомив його голові Джону Робертсу, що, промовивши слова клятви, хоче додати в кінці - "Хай допоможе мені Бог".

Раніше Ньюдоу вже програвав аналогічні позови перед церемоніями вступу на посаду Джорджа Буша-молодшого. Також йому не вдалося вилучити слова "під Богом" з тексту клятви вірності американському прапору, повідомляє AP.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що обраний президент США Барак Обама присягне на Біблії, яку використовували на церемонії інавгурації 16-го американського президента Авраама Лінкольна.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь