Переключиться на мобильную версию

МЗС РФ: Москва стурбована нарощуванням грузинських військ на кордоні з Абхазією й Осетією

Росія стривожена нарощуванням Грузією присутності силових структур поблизу кордонів з Південною Осетією і Абхазією.

Про це заявив у п'ятницю, 16 січня, глава МЗС РФ Сергій Лавров на прес-конференції за підсумками минулого року.

"У зонах, прилеглих до Південної Осетії і Абхазії, працюють спостерігачі ЄС, вони фіксують, і ми теж це фіксуємо своїми технічними засобами, нарощування присутності грузинських силових структур і грузинського спецназу поблизу кордонів Південної Осетії і Абхазії. Періодично трапляються провокації. Нас це турбує" , - сказав Лавров.

Глава російського зовнішньополітичного відомства зазначив, що для нормалізації ситуації "грузинська сторона повинна виконати ті зобов'язання, які вона взяла на себе згідно із планом Медведєв-Саркозі".

Нагадаємо, 9 січня Міністерство оборони Південної Осетії заявило про посилення грузинських військ на кордоні республіки. 4 січня із подібною заявою виступила Абхазія. У Міноборони республіки заявили, що Грузія приховано стягує до кордону додаткові підрозділи і військову техніку.

Лавров також заявив, що Росія не збиралася визнавати незалежність Південної Осетії, Абхазії навіть після конфлікту і до останнього була готова обговорювати їх статус, але прийняла це рішення після недвозначних сигналів Тбілісі про намір продовжити військові дії.

Як доказ російський дипломат назвав наявність у плані Медведєва-Саркозі шостого пункту, який передбачав початок міжнародних дискусій на тему статусу двох невизнаних республік і шляхи зміцнення їхньої безпеки.

Серед причин визнання незалежності Лавров назвав прагнення Грузії продовжити війну, що підтверджувалося заявами політиків та повідомленнями про переозброєння грузинської армії.

Як повідомлялося в кінці грудня 2008 року, перший заступник глави МЗС РФ Андрій Денисов заявив, що відновлення дипломатичних відносин між Росією та Грузією залежить від Тбілісі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь