Переключиться на мобильную версию

У Москві засудили скінхедів, які інсценували смерть таджика

У Москві суд засудив до 3,5 років ув'язнення Максима Марцинкевича у справі про інсценізацію страти громадянина Таджикистану.
У Москві в черговий раз засудили скінхедів
У Москві в черговий раз засудили скінхедів
jig.ru

Марцинкевич, який вважається лідером неонацістської організації Формат-18, визнаний винним у розпалюванні національної ворожнечі.

Він раніше вже був засуджений на три роки за висловлення гасел, спрямованих на розпалювання національної і расової ворожнечі під час політичних дебатів. У п'ятницю суд засудив Марцинкевича до трьох років позбавлення волі по другій кримінальній справі.

Другий фігурант кримінальної справи про інсценізацію страти громадянина Таджикистану - Артем Зуєв отримав покарання у вигляді трьох років позбавлення волі умовно, оскільки у нього на утриманні знаходяться двоє малолітніх дітей.

Суд встановив, що Марцинкевич не пізніше 3 червня 2006 року створив групу з тісними зв'язками і чітким розподілом ролей, в яку увійшов і Зуєв. Тоді ж підсудні, а також невстановлені особи (не менше 20 осіб) інсценували страту "таджицького наркоторговця", при цьому запросили журналістів на зйомку. У вироку йдеться, що при вчиненні злочину фігуранти справи, а також невстановлені особи були в одязі американської расистською організації Ку-клукс-клан.

З вироку випливає, що Марцинкевич вступив до лав скінхедів ще у дев'ятому класі, після цього він кинув школу і займався пропагандою нацистських поглядів, зокрема, неодноразово виступав по телебаченню з думкою, що в Москві повинні жити тільки росіяни.

Самі підсудні свою вину не визнали. Вони підтвердили, що дійсно брали участь у зйомці сюжету, але робили це на прохання журналіста, який сам придумав сценарій і підготував всі реквізити.

Нагадаємо, в грудні минулого року Мосміськсуд засудив групу скінхедів, визнаних присяжними винними у скоєнні 20 вбивств і 12 нападів на національному ґрунті, до позбавлення волі терміном від шести років загального режиму до 20 років суворого режиму.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь