Переключиться на мобильную версию

Генасамблея ООН прийняла резолюцію про припинення вогню у секторі Газа

Генеральна асамблея ООН на екстреному засіданні в п'ятницю, 16 січня, прийняла резолюцію з вимогою негайного припинення вогню у секторі Газа.

Про це повідомляє AFP.

Генасамблея ООН, до складу якої входять 192 члени, підтримала резолюцію переважною більшістю голосів. За документ проголосували 142 країни, проти - 6, утрималися - 8.

Прийнята резолюція містить вимогу про негайне припинення вогню у секторі Газа, за якою повинне слідувати виведення всіх ізраїльських військових підрозділів з території палестинського анклаву. Крім того, говориться у документі, повинні бути вжиті всі можливі заходи для забезпечення безперешкодної доставки гуманітарної допомоги жителям сектора Газа.

Крім того, Генасамблея ООН також заявила про свою підтримку "місії, вжитої Генеральним секретарем ООН, і інших міжнародних зусиль". У резолюції міститься заклик до всіх держав-членів ООН "невідкладно надати необхідну підтримку в здійсненні міжнародних і регіональних зусиль, спрямованих на полегшення критичної гуманітарної і економічної ситуації у секторі Газа". Для цього, зазначається у документі, необхідно забезпечити "стійке відкриття прикордонних пунктів перетину кордону для вільного пересування людей і товарів у сектор Газа і з нього".

Генасамблея ООН ухвалила "тимчасово перервати роботу десятої надзвичайної спеціальної сесії і уповноважити голови останній сесії ГА ООН відновити її роботу на прохання держав-членів".

Тим часом, делегація Ізраїлю у перший день роботи надзвичайного засідання у четвер спробувала поставити під сумнів правову легітимність скликання Генасамблеї щодо ситуації в Газі, оскільки цим питанням вже зайнялася Рада Безпеки ООН. Правове управління ООН дало пояснення про те, що в даному випадку не скликалась нова екстрена сесія, а була відновлена робота спеціальної сесії Генасамблеї по пункту Незаконні дії Ізраїлю в окупованому Східному Єрусалимі, і на решті частини окупованої палестинської території.

В узгодженому Генасамблеєю документі також міститься заклик вжити всіх заходів для забезпечення всебічного та невідкладного виконання резолюції 1860, за яку 8 січня проголосували 14 з 15 країн-членів Радбезу ООН. США, котрі на тому засіданні представляла держсекретар Кондолізза Райс, при голосуванні за проектом резолюції утрималися.

Як повідомлялося, Ізраїль і ХАМАС відкинули резолюцію ООН про припинення вогню.

За останніми даними, три тижні бойових дій у секторі Газа забрали життя приблизно 1170 палестинців, понад 5,2 тис. палестинців поранено.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь