Переключиться на мобильную версию

Gоteborgs-Posten: Швеція має стати кращим другом України

Швеція є одним з найкращих друзів України серед країн ЄС і ми прагнемо стати стратегічним партнером цієї країни, - пише в шведській газеті Gоteborgs-Posten міністр Швеції з питань розвитку Гунілла Карлссон.
Швеція готова підтримати Україну
Швеція готова підтримати Україну
sweden.se

З метою підтримки європейських амбіцій нашої важливої сусідньої держави, шведським урядом розпочато нову стратегію співробітництва, якою заплановано збільшити вдвічі допомогу Україні до близько 200 млн. крон на рік – пише міністр розвитку Швеції Гунілла Карлссон.

Україна знову знаходиться в центрі уваги світової спільноти у зв’язку з газовою кризою. Швеція розпочала довготривалу стратегію співробітництва з питань розвитку з Україною, спрямовану на просування інтеграції України в ЄС, демократизацію державного управління, а також сприяння збереженню природних ресурсів та навколишнього середовища. Збільшена допомога надаватиметься тривалий період, але це є особливо важливим тепер, коли Україна постраждала від фінансової кризи.

Чотири роки тому в Україні відбулася Помаранчева революція. Масові протести проти фальсифікації виборів та корупції на Майдані Незалежності стали переломним моментом для України і символом прагнень населення до суспільства, яке б ґрунтувалося на європейських цінностях, принципах демократії та свободи.

Україна є європейською державою і має по праву належати до європейських структур співробітництва.

Ми пам’ятаємо фотографії людей, які день за днем не зважали на холод. Помаранчевий колір став важливим символом змін та свободи.

Україна є європейською державою і має по праву належати до європейських структур співробітництва. Швеція разом з Польщею ініціювала "Східне партнерство", яке має на меті поглибити наші відносини з Україною та іншими східними державами.

Найчастіше робота по сприянню розвитку зосереджується на подоланні бідності в світі, або допомозі країнам, які постраждали внаслідок збройного конфлікту. Але шведський уряд також надає підтримку реформам в Східній Європі, що є одним з напрямків подолання бідності. Нова стратегія співробітництва з Україною є тому хорошим прикладом.

Шведський уряд також надає підтримку реформам в Східній Європі, що є одним з напрямків подолання бідності.

Політична нестабільність України є великим викликом, до того ж ця країна належить до тих, які найбільше постраждали від міжнародної фінансової кризи.

Однак труднощі в країні не перешкодили їй продовжувати йти шляхом, який українці обрали під час Помаранчевої революції: багатопартійна система і вільні вибори доводять, що в Україні триває розвиток демократії. Як уряд, так і опозиція прагнуть наближення України до ЄС та його основних цінностей.

Стратегія співробітництва

З метою підтримки європейських амбіцій нашої важливої сусідньої держави, шведським урядом розпочато нову стратегію співробітництва, якою вдвічі збільшено допомогу Україні до близько 200 млн. крон на рік. Таким чином, Швеція разом з Німеччиною стають найбільшими європейськими країнами-донорами. Найкращим гарантом добробуту України і її демократичного розвитку є її наближення до ЄС.

Найкращим гарантом добробуту України і її демократичного розвитку є її наближення до ЄС.

Шведська стратегія, яка реалізовуватиметься Агенцією міжнародного розвитку Швеції (SIDA), має насамперед чітку мету – підтримати реформи ЄС за двома важливим напрямками: демократизація державного управління та захист прав людини, і охорона навколишнього середовища та клімату. Останньої осені королівське подружжя здійснило візит в Україну в супроводі міністра юстиції та міністра закордонних справ. Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко здійснила візит до Швеції. Головування Швеції в ЄС восени 2009 р. стане важливим як для нас, так і для України.

Ми продовжуватимемо активно працювати на подальшу інтеграцію України в ЄС. Наше головування в ЄС має стати заключним етапом переговорів щодо угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Угода є дуже амбітною і передбачає, що Україна перейме значну частину законодавства ЄС.

Більш прозорий сектор державного управління

Що стосується демократизації в Україні, то важливо надавати сприяння встановленню більш прозорої системи державного управління. Управління економікою є важливим засобом протидії значній корупції в країні. Ефективний бюджетний процес та прозорі державні закупівлі сприятимуть кращому розумінню громадянами, як використовуються державні кошти. Тривогу викликає ситуація в сфері навколишнього середовища в Україні, хоча спостерігаються деякі успіхи, наприклад, в зменшенні забруднення повітря.

Шведський уряд виділяє значний обсяг ресурсів, щоб допомогти Україні впоратися з завданнями, які стоять перед нею в сфері навколишнього середовища та енергії.

Покращення в сфері навколишнього середовища та клімату важливі не тільки для України, але також для Швеції та Європи. Шведський уряд виділяє значний обсяг ресурсів, щоб допомогти Україні впоратися з завданнями, які стоять перед нею в сфері навколишнього середовища та енергії.

Двостороннє співробітництво

В ході візиту Прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко до Стокгольма в листопаді минулого року було підписано Меморандум про порозуміння в сфері енергетики, який сприятиме зміцненню нашого співробітництва.

Співпраця з Україною в сфері ядерної безпеки має велике значення для Швеції і Європи. Насамперед вона спрямована на підвищення рівня безпеки реакторів на атомних електростанціях, покращення захисту від радіації як людей, так і навколишнього середовища, а також збільшення контролю за радіоактивними матеріалами.

Шведська Служба з радіоактивної безпеки (Svenska Strålsäkerhetsmyndigheten) співпрацює з українським "Енергоатомом", який керує всіма атомними електростанціями країни, щоб поділитися досвідом з українськими експертами та покращити безпеку реакторів.

Важливий внесок

І хоча ріст економіки в Україні був високим, але, на жаль, нерівномірним, і як свідчить статистика ООН, сьогодні рівень життя в країні нижчій, ніж він був до незалежності.

Напрямок захисту від радіації включає, серед іншого, співпрацю щодо розчищення старих уранових шахт, де ведуться роботи по зменшенню ризиків для здоров’я, яке спричинює радіаційне випромінювання. Шведська Служба з радіоактивної безпеки також реалізує проект з розвитку лікарень, який сприяє покращенню системи контролю за рентгенівським та іншим випромінювальним обладнанням.

Внесок Швеції високо оцінюються в Україні, і обидві сторони мають сподівання щодо довготривалого співробітництва.

І хоча ріст економіки в Україні був високим, але, на жаль, нерівномірним, і як свідчить статистика ООН, сьогодні рівень життя в країні нижчій, ніж він був до незалежності. Тому у нас є всі причини щоб надавати допомогу Україні, і не тільки через політичні та економічні цілі, але також на знак солідарності.

Автор – Гунілла Карлссон, міністр Швеції з питань розвитку

Оригiнал статті

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь