Переключиться на мобильную версию

Die Tageszeitung: Москва і Київ підписали договір

Державні енергетичні концерни Росії та України, Газпром і Нафтогаз у середу в Москві після потужної газової суперечки підписали новий договір. У документі зафіксовані ціни на газ і транзитні мита, повідомило агентство Інтерфакс. Тим самим після майже двот.

Правда, в понеділок все-таки залишилися не проясненими деякі питання. Україна оголосила свою готовність визнати на 2009 рік істотно більш високі ціни на російські газові поставки без одночасного підвищення мита на транзит. Згідно з повідомленнями російських ЗМІ, Київ у першому кварталі 2009 року буде платити від 350 до 360 доларів за 1000 кубометрів газу. Ця ціна приблизно на 20% нижча середньоєвропейської ціни на газ. До сих пір залишається не зрозумілим, чи згідна Україна з подібною калькуляцією? У різних українських ЗМІ названі дуже різні європейські ціни.

Для української економіки нова ціна означала б жорстку поразку. Опозиційна Партія Регіонів, яка в першу чергу представляє інтереси промислового капіталу на Сході країни, стверджує, що ціна вище 250 доларів розвалить важку промисловість. Незалежні економічні експерти обережні у своїх оцінках, але вони виходять також з того, що більш висока ціна на газ може штовхнути в глибоку рецесію і без того сильно постраждалу від кризи українську економіку. Згідно з песимістичними прогнозами, промислове виробництво країни в цьому році могло б впасти навіть до 10%.

Не дивно, що голосно звучить критика на адресу уряду. Незалежний український експерт з енергетики Олександр Нарбут говорить навіть про капітуляцію. При цій ціні українська економіка більше не є конкурентоспроможною. А через низьке мито на транзит Україна щорічно втрачає, щонайменше, 3,5 млрд. доларів можливих доходів.

Менше проблем, правда, було б в українського прем'єра Юлії Тимошенко, якщо протягом року істотно впали б ціни на газ. Можливо, уряд сподівається, що зараз можна черпати газ з власних запасів у повних газових сховищах. Голова правління енергетичного концерну України Нафтогаз Олег Дубина підтвердив у неділю, що запасів вистачить до квітня. Це означало б, що Україна з урахуванням цих обставин не повинна купувати дорогий російський газ. З квітня очікують суттєве зниження ціни. Деякі експерти вважають, що газова ціна для України в середньорічний перспективі могла б бути приблизно в 230-240 доларів. Нафтогаз у грудні був готовий грати з росіянами в ціновій покер, дійти до цієї цінової межі при незмінних транзитних зборах.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь