Переключиться на мобильную версию

Косово оголосило про створення власної армії

У Косово через 11 місяців після проголошення незалежності сформовано власні сили безпеки.

Косовські сили безпеки було створено рівно опівночі й сформовано із ветеранів Армії визволення Косово, які в кінці 90-х боролися з сербами, повідомляє Радіо Свoбода. Передбачено, що в активному складі нової силової структури будуть дві з половиною тисячі військовослужбовців, а в резервному - вісім.

Незважаючи на те, що косовські албанці формування сил безпеки сприймають як створення власних збройних сил, повідомляється, що вони не матимуть на озброєнні ні танків, ні артилерії, ні авіації, а лише легку зброю. Їх завдання - діяти в кризових ситуаціях, виконуючи роль сил цивільної оборони. Навчанням косовських військовослужбовців займається НАТО.

Командувачем косовським силами безпеки призначено колишнього польового командира албанських повстанців Сулеймана Селімі. В останні роки він був командиром Корпусу захисту Косова, який розпустили у вівторок. Косовські серби засуджують створення нових албанських силових структур, вимагаючи від Белграда домогтися термінового засідання Ради Безпеки ООН.

У Белграді на створення сил безпеки Косова відреагували вкрай негативно. Так, сербський міністр у справах Косова Горан Богданович заявив, що це лише погіршить ситуацію в регіоні.

Прем'єр-міністр Косово Хашим Тачі, в свою чергу, сказав, що нові сили безпеки повинні бути багатонаціональними і захищати всіх громадян незалежно від етнічної приналежності.

Нагадаємо, в лютому 2008 року парламент Косово в односторонньому порядку проголосив незалежність краю від Сербії. З 15 червня набрала чинності нова конституція Косова, яку одноголосно прийнято парламентом 9 квітня 2008 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь