Переключиться на мобильную версию

Обама призупинив усі суди на Гуантанамо на чотири місяці

Президент США Барак Обама через кілька годин після вступу на посаду розпорядився призупинити всю діяльність військової прокуратури у в'язниці Гуантанамо (Куба) на 120 днів.
Буде заморожено 21 справу
Буде заморожено 21 справу
АР

Очікується, що рішення президента почне діяти з середи. Усього буде заморожено 21 справу, включаючи процеси над п'ятьма ув'язненими, яких звинувачено у плануванні терактів 11 вересня 2001, повідомляє агентство Reuters.

Раніше Барак Обама неодноразово заявляв, що протягом перших двох років своєї роботи у Білому домі він закриє в'язницю для підозрюваних у тероризмі на американській базі в затоці Гуантанамо.

Зараз у в'язниці Гуантанамо перебувають близько 250 ув’язнених - це військовополонені, яких захоплено переважно на території Афганістану, Пакистану та Іраку. Більшість із них отримали терміни за звинуваченнями у співробітництві з міжнародною терористичною мережею Аль-Каїда або рухом Талібан.

У грудні минулого року міністр оборони США Роберт Гейтс доручив своїм помічникам розробити план із згортання діяльності в'язниці Гуантанамо.

Нагадаємо, в червні Сенат США розкрив методи допитів у Гуантанамо. У доповіді одного із сенаторів зазначалося, що при допитах ув'язнених у таємних в'язницях використовуються імітація утоплення, позбавлення сну, сексуальне приниження і багато інших методи, які межують із катуваннями (нехай навіть, на думку Пентагону, не переходять цю межу).

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь