Переключиться на мобильную версию

В'язницю в Гуантанамо закриють протягом року

Президент США Барак Обама має намір підписати сьогодні постанову про закриття протягом року в'язниці на військовій базі Гуантанамо.
Закриття в'язниці
Закриття в'язниці
АР

За даними джерел з Білого дому, у тексті даної постанови наголошується, що закриття цієї в'язниці "відповідає інтересам національної безпеки і зовнішньої політики США, а також інтересам правосуддя".

Президент США Барак Обама має намір закрити в'язницю для військовополонених у Гуантанамо (Куба) не пізніше, ніж через рік після підписання відповідного указу.

Про це повідомляє в середу агентство Рейтер.

Згідно із проектом указу, адміністрація президента США підніме питання про те, як вчинити із в'язнями, які залишились у в'язниці, з метою перегляду їх статусу, а також статусу діючих там військових комісій.

У проекті указу також порушується питання про переведення ув'язнених у виправні установи на території США.

Нагадаємо, уже в перші години свого президентства глава Білого дому Барак Обама розпорядився заморозити діяльність військової прокуратури в Гуантанамо на 120 днів. Згідно з цим рішенням має бути припинено 21 справу, в тому числі і процеси над п'ятьма звинуваченими у плануванні терактів 11 вересня 2001 року.

Як повідомлялося, четверо із п'яти підозрюваних у терактах 11 вересня виступили проти відстрочки розгляду їх справ у суді військової бази Гуантанамо.

*****

У даний час у відомій в'язниці залишаються близько 250 ув'язнених, 60 з яких Пентагон готовий випустити. Проблема полягає в тому, що в деяких випадках країни, громадянами яких є полонені, не хочуть їх приймати, а в інших випадках уряд США стурбований тим, що відпущених в'язнів переслідуватимуть на батьківщині.

Пентагон підозрює, що близько 60 із більш ніж 520 відпущених на волю з 2002 року в'язнів Гуантанамо повернулися до терористичної діяльності.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь