Переключиться на мобильную версию

FT: Росії та Україні докоряють за газове протистояння

Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу учора розкритикував Росію та Україну за їхній підхід до переговорів з метою врегулювання двотижневої газової кризи, зазначивши, що раніше ніколи не бачив такої «справді нечуваної» поведінки, - пишуть Джо.
Я розчарований тим, як лідери обох країн вели переговори, - поскаржився пан Баррозу.
Я розчарований тим, як лідери обох країн вели переговори, - поскаржився пан Баррозу.
АР

Після того, як поставки російського газу до Європи відновилися, пан Баррозу висловив незадоволення тривалим випробуванням для Європи, звинувативши обидві країни в неспроможності дотримуватися обіцянок у той час як Європейський Союз намагався сприяти укладенню угоди.

"Я вам чесно скажу, під час цих дискусій я був дуже розчарований тим, як лідери обох країн вели переговори, - поскаржився пан Баррозу. – Я цього не забуду, і впевнений, що європейські громадяни повинні це знати".

Докори пана Баррозу пролунали у час, коли російський газ почав надходити до Словаччини – вперше за два тижні. Болгарія, одна з 20 країн, які постраждали від перекриття газу, повинна була отримати поставки у повному обсязі учора ввечері.

Тон пана Баррозу відобразив розчарування ЄС через кризу, яка продемонструвала надмірну залежність Євросоюзу від російського газу. "Ми не повинні дозволяти ставити себе в таке становище в майбутньому", - наголосив він.

Заступник голови правління російської газової компанії Газпром Олександр Медведєв здійснив словесний випад на адресу ЄС за неспроможність забезпечити належну підтримку під час кризи та закликав до прийняття міжнародного законодавства з метою запобігання таким конфліктам.

Пан Баррозу пообіцяв скористатися кризою, щоб отримати згоду країн-членів ЄС та спрямувати приблизно 5 млрд. євро із невикористаних фондів ЄС на побудову енергетичної інфраструктури, включаючи електромережі та сховища. Він також закликав до термінового втілення положень, викладених в Енергетичній стратегії, яку Комісія опублікувала у листопаді.

За словами пана Медведєва, "дуже суворі" положення про умови оплати в угоді з 10-річним терміном дії, яку в понеділок підписали Газпром та державна українська газова компанія Нафтогаз, запобігатимуть повторенню подібної суперечки.

За його словами, за умовами контракту середня ціна російського газу для України цього року складе менше $250 за 1000 кубометрів, ціна змінюватиметься відповідно до європейської формули, яка прив’язана до світових цін на нафту. Очікується, що європейські ціни на газ складатимуть цього року в середньому $280 за 1000 кубометрів.

Наступного року ціни на газ для України наблизяться до європейських, а Газпром підніме до ринкового рівня ставку за транзит, що він сплачує за користування українськими газопроводами, якими транспортується 80% газу на експорт до Європи. За словами пана Медведєва, компанія досягла згоди із Україною і в питанні врегулювання боргу, який за повідомленнями складає $650 млн. та послугував першопричиною суперечки.

Оригiнал статті

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь