Переключиться на мобильную версию

Газета: Пат в три роки

Діяльність RosUkrEnergo в Україні заблокована, про це пише Евлалія Самедова у російському видання Газета.

Швейцарський газовий трейдер RosUkrEnergo (RUE), створений три роки тому зараз володіє близько 10 млрд кубометрів газу в українських підземних сховищах (ПСГ), ризикує втратити цей обсяг, а разом з тим і можливість експортувати його в Європу.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко дала "Нафтогазу" директиви, згідно з якими НАК повинна придбати у Газпрому право вимоги на мінімум 10345 млрд кубометрів природного газу RUE загальною вартістю $ 1,6 млрд у рахунок авансу за послуги транзиту в 2009 році.

В компанії Нафтогаз", судячи з усього, справа про передачу газу RUE українській компанії вважають вже вирішеним. Перший заступник голови правління Нафтогазу України Ігор Діденко заявив учора на прес-конференції в Києві, що з того газу, який зараз знаходиться в сховищах 1,5 млрд кубометрів належать приватним газодобувним компаніям, "кілька сотень мільйонів" - ДЕржкомрезерву України, а все інше Нафтогазу. "Весь залишившийся газ належить Нафтогазу України, а це понад 20 млрд кубів", - сказав Діденко. За його словами, НАК з початку року вибрала з українських ПХГ близько 4 млрд кубометрів природного газу.

У RosUkrEnergo поки обмежуються спростуваннями. Як заявив кореспондентові Газети прес-секретар RUE Андрій Кнутов, "інформація про відсутність в українських підземних сховищах природного газу, що належить компанії RUE, абсолютно не відповідає дійсності. Наявність природного газу в ПСГ України підтверджується як відповідним листом НАК Нафтогаз України так і іншими двосторонніми документами". "У компанії Нафтогаз України немає прав власності на будь-які з обсягів газу, що належать швейцарській компанії. Рішень про продаж газу, що є власністю компанії RosUkrEnergo, на користь НАК Нафтогаз України не приймалося, і документи не підписувалися", - додає прес - секретар.

У Газпромі отримати коментар учора не вдалося, однак якщо врахувати, що, як заявив напередодні заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв, "надалі RosUkrEnergo не буде мати джерел для закупівлі газу ані в Росії, ані в Середній Азії", виходить, що діяльність трейдера блокується.

В Україні, як і в Росії, сприймають цей факт як виключно позитивний. Коментуючи підсумки газового протистояння, перший віце-прем'єр України Олександр Турчинов заявив учора, що головним досягненням переговорів стало те, що у взаєминах НАК Нафтогаз України і ВАТ Газпром було прибрана "корупційну схему RosUkrEnergo".

Одночасно в Києві починається розслідування обставин "втручання сторонніх осіб" в хід українсько-російських газових переговорів. Під "сторонніми особами" слід розуміти саме RUE. Слідство буде вести спеціальна тимчасова комісія у Верховній Раді, з ініціативою створення якої вчора виступив блок Юлії Тимошенко (БЮТ). Нагадаємо, що днем раніше прес-служба блоку розповсюдила повідомлення, з якого випливає, що БЮТ покладає відповідальність за зрив газових переговорів з Росією у грудні 2008 року саме на RosUkrEnergo.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь