Переключиться на мобильную версию

Известия: Україна - на межі дефолту

ООН оприлюднила доповідь, у якій розповідається про те, як перенесуть світову економічну кризу країни, що розвиваються. Чи не найгірше за всіх виглядає ситуація в Україні. Банки та компанії зазнають великих труднощів, гривня обвалюється, навіть найнадійні.

"Все погано" - так в двох словах можна охарактеризувати оцінку стану української економіки, зроблену експертами Організації Об'єднаних Націй. Україна вийшла в світові лідери за падіння виробництва, зростанням інфляції, знеціненням національної валюти і падінням фондового індексу, йдеться в доповіді ООН. У кращому разі зростання ВВП в 2009 році складе 2,1%. Але і в цьому вже є великі сумніви - тільки в грудні минулого року промислове виробництво в країні впало на 26,6%. Експортні доходи зменшилися ще більше - ціна на сталь, найважливіший експортний продукт України, зменшилася з літа 2008 року більш ніж вдвічі.

"Все погано" - так в двох словах можна охарактеризувати оцінку стану української економіки, зроблену експертами ООН

Але найдостовірніше про страх інвесторів нічого не отримати за українськими боргами свідчить дуже різке зростання прибутковості держоблігацій. Зазвичай їх справедливо визнають найнадійнішими паперами, за якими стоять активи цілої держави. Заради такої високої надійності фінансисти готові отримувати найнижчий дохід - головне, що вклади були добре захищені. Так ось, прибутковість державних облігацій України за останні чотири місяці виросла до 30%. Це неймовірно багато! Порівняйте: навіть перед самим дефолтом - влітку 1998 року - прибутковість за російським ДКО була нижчою 11%. І таких боргів в українського уряду зараз на $ 105 млрд.

Гривня теж відчуває себе не дуже. Тільки за останні три місяці вона "здулась" на 30,5% (для порівняння: рубль за цей час втратив тільки 19,2% вартості). Деякі фінансові аналітики називають таку ситуацію "переддефолтною".

- Дані фінансових ринків вказують на нездатність платити по боргах, - прямо заявив днями в пресі експерт французької La Francaise DES.

- Наш прогноз ... відображає ймовірність подальшого погіршення фінансових показників банків, - йдеться в останньому звіті рейтингового агента Moody's по Україні.

На думку аналітиків Moody's, українські банки мають цілу низку проблем, серед яких скорочення припливу коштів, втрата довіри з боку вкладників, падіння курсу національної валюти, погіршення макроекономічної ситуації і політична невизначеність в країні.

Зазначимо, що Україна щорічно отримує від Газпрому 52-54 млрд. куб.м. газу. Після переходу на європейську формулу розрахунку ціни газу в середньому по році він буде обходитися республіці десь $ 260-280 за тис. куб.м. Отже, у 2009 році Нафтогаз України повинен буде заплатити за російський газ $ 13,5-15,1 млрд. У нормальній ситуації це не дуже багато, близько 5% від ВВП. Але тепер ...

Поверненням українських боргів стурбована далеко не тільки Росія. Зараз у Києві працює місія Міжнародного валютного фонду, яка повинна вирішити, давати чи ні наступний транш фінансової допомоги. Україна вже отримала від фонду $ 4 млрд., і саме вивченням їхньої долі і займаються експерти. І дуже ймовірно, що МВФ відмовиться давати решту $ 12,5 млрд. допомоги - там добре пам'ятають, як Росія в липні 1998 року теж отримала від фонду $ 3 млрд. на фінансову стабілізацію, а через три тижні оголосила дефолт.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь