Переключиться на мобильную версию

Грузія відмовилася допустити російських експертів на військові об'єкти

Грузія відмовила російським експертам у допуску на військові об'єкти країни і оголосила у відносинах з Росією форс-мажор до деокупації Абхазії і Південної Осетії.

У заяві МЗС Грузії, яку поширено у четвер, пояснюється, що причиною такої реакції Тбілісі стало звернення РФ 19 січня і 21 січня 2009 року із вимогою здійснити оціночний візит і перевірочну інспекцію згідно із Віденським документом від 1999 року.

У Тбілісі стверджують, що дії Москви суперечать визначеним у статтях 3 і 5 основним принципам Віденського документу ОБСЄ від 1999 року (Віденський документ від 1999 року про переговори щодо заходів зміцнення довіри і безпеки).

У зв'язку з ситуацією, що склалася, глава МЗС Грузії Грігол Вашадзе заявив, що "оголошений нами форс-мажор полягає в тому, що в серпні 2008 року РФ здійснила військову агресію проти Грузії, до сьогоднішнього дня продовжує окупацію невід'ємних грузинських територій, де відбувається масове порушення прав людини, переслідується місцеве населення, на окупованих територіях, порушуючи всі міжнародні норми, ведеться будівництво кількох російських військових баз".

"Ми скасуємо форс-мажор стосовно Російської Федерації лише після деокупації нею територій Абхазії і Цхінвальського регіону", - підкреслив грузинський дипломат.

Водночас, у Москві вважають, що Грузія своїми діями просто намагається приховати місцезнаходження своїх військових частин. "Грузинська сторона неодноразово говорила, що її збройні сили знаходяться в місцях своєї постійної дислокації згідно із домовленістю Медведєва-Саркозі, і пропонувала це перевірити. Але коли справа дійшла до реальних дій, цього не відбулося", - повідомило у середу, 21 січня, джерело в МЗС Росії. За його словами, "оголошення цього форс-мажору - по суті відмовки".

Нагадаємо, 16 січня МЗС РФ висловило стурбованість нарощуванням Грузією присутності силових структур поблизу кордонів із Південною Осетією і Абхазією.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь