Переключиться на мобильную версию

Обама підписав указ про закриття в’язниці Гуантанамо

Барак Обама підписав указ про закриття протягом року в’язниці для підозрюваних у тероризмі на американській військовій базі Гуантанамо на Кубі.
Обама підписав указ про закриття в’язниці Гуантанамо
Обама підписав указ про закриття в’язниці Гуантанамо
gcsmrr.org

За словами офіційного представника Білого дому Роберта Гіббса, підписання указу відкриває процес, у рамках якого об’єкт на мисі Гуантанамо буде закрито протягом року.

Як повідомляє агентство Reuters, документ також вводить заборону на використання суворих методів допиту в’язнів. Відтепер усі методи дізнання мають відповідати Женевській конвенції.

Під час передвиборної кампанії Обама неодноразово обіцяв закрити в’язницю Гуантанамо, де зараз знаходиться близько 250 людей. Міжнародні правозахисні організації не раз звинувачували Вашингтон у тому, що в Гуантанамо систематично порушуються права людини. Представники американської армії там одночасно виконують функції тюремників, суддів і присяжних.

Проте, закрити цю в’язницю не так просто, адже в деяких випадках країни, громадянами яких є в’язні, не хочуть їх приймати.

Нагадаємо, вже у перші години свого президентства глава Білого дому Барак Обама розпорядився заморозити діяльність військової прокуратури у Гуантанамо на 120 днів. Згідно з цим рішенням, необхідно призупинити 21 справу, у тому числі і процеси над п’ятьма обвинуваченими у плануванні терактів 11 вересня 2001 року.

Як повідомлялося, четверо з п’яти підозрюваних у терактах 11 вересня виступили проти призупинення розгляду їхніх справ у суді військової бази Гуантанамо.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь