Переключиться на мобильную версию

У Руанді заарештовано лідера повстанців Конго Лорана Нкунду

Лідера повстанських загонів народу тутсі Демократичної Республіки Конго генерала Лорана Нкунду заарештовано в п'ятницю, 23 січня.
Повстанці Конго
Повстанці Конго
segodnya.ua

Як повідомляє агентство Reuters із посиланням на військове командування країни, Нкунду заарештовано на території Руанди в результаті військової спецоперації підрозділів армії Руанди та Демократичної Республіки Конго.

У ДРК в останні місяці проходили сутички між урядовими військами та заколотниками, представниками народу тутсі, якими командував генерал Лоран Нкунда.

Ситуація на сході країни ускладнилася у серпні, коли повстанці порушили перемир'я з владою, яке досягнуто в січні за посередництвом ООН.

Нагадаємо, 16 листопада 2008 року керівник повстанського руху в Демократичній Республіці Конго Лоран Нкунда погодився на припинення вогню і переговори з урядом країни.

12 листопада миротворцям ООН дозволили застосовувати зброю як проти повстанців, так і стосовно військовослужбовців регулярної армії Демократичної Республіки Конго, у випадку якщо дії урядових військ загрожують життю цивільного населення.

Із початку серпня в результаті бойових дій в провінції Північне Ківу на сході ДРК, за даними ООН, як мінімум 250 тисяч осіб стали біженцями. К результаті загальне число біженців в провінції Північне Ківу, де тривали запеклі бої, досягло 1 мільйона 350 тисяч осіб.

Число біженців із Гоми перевищило 100 тисяч осіб, з них 9 тисяч змушені бігти в сусідні країни - Уганду і Руанду, - що загострює гуманітарну обстановку вже в регіональному масштабі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь