Переключиться на мобильную версию

У США мешканці міста Нешвілл відмовилися розмовляти англійською в держустановах

Населення американського міста Нешвілл (штат Теннессі) проголосувало проти того, щоб англійська стала офіційною мовою державних установ міста.
Жителі відмовилися розмовляти англійською
Жителі відмовилися розмовляти англійською
АР

Ініціатором референдуму виступив член міської ради Ерік Крафтон, який вважає, що уніфікація мови федеральних і муніципальних установ об'єднала б багатоетнічне населення і скоротила б витрати. Із 2004 року лише послуги перекладачів обійшлися міській казні у 522 тисячі 287 доларів. Крафтон пропонував зробити єдиний виняток для системи охорони здоров'я та громадської безпеки.

У Нешвіллі проживають близько 600 тисяч осіб. Для 10% із них рідною мовою є іспанська, для багатьох - французька. Містечко стало домом для найбільшої діаспори американських курдів США - близько 11 тисяч осіб, а також для вихідців із країн Південно-Східної Азії, Близького Сходу та Азії.

Як передає ІТАР-ТАРС, під час референдуму, що відбувся в четвер, 22 січня, 41 тисяча 752 осіб висловилися проти цієї пропозиції, за - 32 тисячі 144 особи. Такими є попередні результати підрахунку 100% зареєстрованих бюлетенів.

Однак у підсумку переважила позиція діячів культури, духовних лідерів діаспори, підприємців, з якими згодні мер Нешвілла Карл Дін і губернатор Теннессі Філ Бредесен.

Вони переконані, що перетворення англійської в єдину офіційну мову держустанов зашкодить авторитету міста, яке радо зустрічало представників усіх культур і рас, налякає туристів і створить проблеми із набором робітників і службовців у приватні компанії.

Згідно із даними організації  ProEnglish (штат Вірджинія), англійську прийнято в якості офіційної мови у 30 штатах країни, включаючи Теннессі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь