Переключиться на мобильную версию

У Москві поховали Станіслава Маркелова

У Москві в п'ятницю, 23 січня, на Останкінському кладовищі поховали адвоката-правозахисника Станіслава Маркелова.
Станіслав Маркелов був застрелений вдень 19 січня
Станіслав Маркелов був застрелений вдень 19 січня
АР

Попрощатися з ним прийшли за різними оцінками від 150 до 300 людей. Серед них лідер правозахисного руху За права людини Лев Пономарьов та голова адвокатської палати Москви Генрі Рєзнік.

Адвокат Станіслав Маркелов 19 січня був застрелений вдень на Пречістєнке з пістолета з глушником. У 34-річного Маркелова залишилися дружина і двоє дітей.

Разом з адвокатом була смертельно поранена позаштатний кореспондент Нової газети Анастасія Бабурова, котра повертлася з ним із прес-конференції. Вона померла в той день у лікарні, не приходячи в свідомість.

Починаючи з 1994 року, Маркелов вів цілий ряд гучних справ правозахисної спрямованості, і на його адресу неодноразово надходили погрози. Адвокат заснував і очолив Інститут верховенства права, що займається захистом цивільних соціальних прав та свобод.

Ім'я Маркелова, котрий представляв у суді інтереси сім'ї чеченської дівчини Ельзи Кунгаєвої, в останні дні було на слуху у зв'язку з умовно-достроковим звільненням її вбивці, колишнього командира танкового полку Юрія Буданова.

Адвокат тісно співпрацював з Анною Політковською, оглядачем Нової газети, також застреленої у Москві два роки тому. У редакції Нової газети кажуть, що Маркелов взагалі вів всі юридичні справи видання.

У четвер у Москві та інших містах Росії відбулися акції пам'яті Станіслава Маркелова і Анастасії Бабуровой.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь