Переключиться на мобильную версию

HRW про війну на Кавказі: Норми порушувала як грузинська, так і російська сторони

Під час військових дій на Кавказі у серпні минулого року норми міжнародного гуманітарного права порушували як російська, так і грузинська сторони, - йдеться у доповіді правозахисної організації Human Rights Watch, зачитаній сьогодні, 23 січня.
Норми міжнародного гуманітарного права порушувала і Росія, і Грузія, -  вважають фахівці
Норми міжнародного гуманітарного права порушувала і Росія, і Грузія, - вважають фахівці
topnews.ru
Порушенням прав людини у Південній Осетії присвячено 147 сторінок великої доповіді. Це підсумок майже піврічної роботи Human Rights Watch.

У ньому наголошується, що обидві сторони використовували системи залпового вогню Град, а також заборонені у багатьох країнах касетні бомби. Останнього Москва досі не визнає, однак касетні боєприпаси старший дослідник відділення із питань надзвичайних ситуацій Human Rights Watch Анна Нейстат бачила на власні очі.

Проте головна провина Росії, на думку правозахисників, полягає у тому, що Москва не забезпечила правопорядку на окупованих територіях та дозволила південноосетинським ополченцям розкрадати, ґвалтувати та убивати грузинів.

Представники Human Rights Watch кажуть, що анклавні грузинські села у Південній Осетії були спаленими вщент. Це була справжня етнічна чистка, вважають правозахисники. Тоді як фактам геноциду, який, за заявами російського слідчого комітету, здійснювали грузини стосовно осетинів, вони не знайшли підтвердження.

Між іншим, ситуація у Південній Осетії близька до гуманітарної катастрофи, кажуть правозахисники. Москва відсилає тоннами гуманітарну допомогу, але вона практично не доходить до населення.

Крім того, багато жителів втратили домівки і змушені зимувати у нелюдських умовах.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь