Переключиться на мобильную версию

Держдума звернулася до українського народу у зв'язку із річницею Переяславської Ради

Державна дума РФ вважає, що певні сили у керівництві України намагаються проводити недружню політику стосовно Росії.
Річниця Переяславської Ради спричинилася до звернення Держдуми до українського народу
Річниця Переяславської Ради спричинилася до звернення Держдуми до українського народу
uk.wikipedia.org
Про це йдеться у зверненні Державної думи РФ до народів України та РФ у зв'язку із 355-річчям Переяславської Ради, яке святкують у січні.

Ініціатором цього проекту виступив перший заступник голови Комітету Держдуми у справах СНД та зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін.

"На жаль, у той час, як відносини народів Росії та України залишаються і близькими, і дружніми, певні сили у керівництві України намагаються проводити курс, несумісний із політикою дружньої держави. Навмисно обмовляють тисячолітню історію взаємин обидвох братніх народів, штучно обмежують можливість одержання освіти російською мовою та звужують сфери її застосування, під виглядом боротьби за українську культуру піднімається хвиля націонал-шовінізму та русофобії. Абсурдність такого підходу очевидна: Київ був столицею давньоруської держави, заклавши основи російської культури ", - йдеться у заяві.

Депутати Держдуми, за їхніми словами, "розуміють, яка відповідальність лежить на президентах, урядах та парламентах наших держав за подолання наслідків глобальної фінансової кризи, забезпечення гідного місця Росії та України у світовій політиці та економіці".

Разом із тим, - зазначають автори документу, - "історичний досвід говорить про те, що запорукою успіху у вирішенні цих важливих завдань повинно бути не протистояння, а збереження і примноження тих добрих традицій, які були створені нашими спільними предками.

Наголошуючи на знаменній даті 355-річчя Переяславської Ради, депутати Держдуми думи звертаються до народів Росії та України із закликом, незважаючи на жодні труднощі, зробити нові зусилля у боротьбі за збереження історичної єдності та дружби.

Крім цього, зазначається, що після Переяславської Ради особливо активно почали розвиватися всебічні зв'язки між українським та російським народами, які взаємно збагачували та доповнювали культуру і науку, які закладені у фундаменті нашої державності.

"У результаті об'єднання двох братніх народів були закріплені основи слов'янської цивілізації. Наша дружба пройшла через важкі випробування: багатовікове кріпосне право, реформи, революції, цивільні і вітчизняні війни, голод і післявоєнну розруху, труднощі відбудови народного господарства, припинення існування великої держави", - йдеться у зверненні.

Крім цього, у документі закцентовано увагу, що народи України та Росії "разом захищали і відновлювали країну, домагалися видатних результатів у науці і техніці, культурі та мистецтві, створили ракетно-ядерний щит країни, запустили перший штучний супутник Землі. Ми разом по праву можемо цим пишатися".

Як повідомлялося, учора Затулін пояснив, що 18 січня за новим стилем виповнилося 355 років історичній події, що заклала початок возз'єднання України та Росії.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь