Переключиться на мобильную версию

Der Standard: Проміжна перемога для Тимошенко

Газовий спір із Росією поглибив прірву між колишніми союзниками Помаранчевої революції, Президентом Віктором Ющенком і Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, - пише Верена Дітгельм в австрійській Der Standard.
Тимошенко намагатиметься максимально  використати успіх на газових переговорах у Москві
Тимошенко намагатиметься максимально використати успіх на газових переговорах у Москві
tymoshenko.com.ua

Газова суперечка між Росією та Україною на вихідних хоч і вичерпалася, та всередині України сваряться далі. Якщо прем’єр Юлія Тимошенко, яка у переговорах із російським колегою Володимиром Путіним виторгувала нову газову угоду, вважає себе променистою переможницею в газовому конфлікті, то президент Віктор Ющенко говорить про спустошливу поразку для України.

У газовому спорі ставало дедалі очевидніше: боротьба за владу між колишніми політичними супутниками в Помаранчевій революції, що почалася, відколи Тимошенко вдруге очолила уряд, паралізує країну. І це при тому, що на початку газового спору прем’єрка та Президент билися в груди, що хочуть робити спільну справу. Проте президентські вибори, що відбудуться за рік і в яких Тимошенко хоче успадкувати пост Ющенка, а також загрозлива економічна ситуація в Україні не дають шансів на перемир’я.

Ющенко, якого, згідно з опитуваннями, наразі підтримують менш ніж 3% населення, бореться за політичне виживання. І все одно, за свідченнями спостерігачів, його внесок у вирішення газового конфлікту був скромним. Бо поки Ющенко проводив у Києві приречений на провал саміт в альтернативу до московської кризової конференції, саме Тимошенко полетіла в Москву і дійшла з Путіним згоди. На додачу, главі уряду вдалося наполягти на своїй позиції в питанні спірного посередника РосУкрЕнерго, адже вона вже більше року вимагала його ліквідації.

"Однозначною переможницею в цьому зіткненні є Юлія Тимошенко, а Ющенко найбільше програв", – аналізує російська коментаторка Юлія Латиніна. Вона оцінює той мільярд доларів, які Газпром втратив на газовій суперечці, як "внесок у передвиборну кампанію Тимошенко".

Росія за Тимошенко

Тому що Росія в будь-якому разі більше радітиме перемозі Тимошенко, ніж іще одному президентському термінові нелюбого Ющенка, який до всього іншого у війні в Грузії став на бік грузинського президента Михаїла Саакашвілі. Тимошенко за останні роки взяла дружній до Росії курс, адже на виборах їй знадобляться також голоси російськомовної Східної України. За підсумками опитування Фонду "Общественное мнение" за листопад, Тимошенко набрала б 20% голосів. Хоча колишній прем’єр-міністр Віктор Янукович із проросійської Партії регіонів із результатом 17% наступає їй на п’яти.

Тому Тимошенко намагається збити якомога більший політичний капітал зі свого успіху в переговорах. І видає звинувачення на адресу Секретаріату Президента й Партії регіонів, яким вона закидає хабарі від РосУкрЕнерго. Зачекаємо й побачимо, що справило на виборців більше враження: факт, що договір про поставки з Газпромом таки є, чи все ж відтепер значно вища ціна на газ.

Оригiнал статті

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь