Переключиться на мобильную версию

Медведєв: Перехід на ринкові ціни на газ не може бути приводом для образ

Президент Росії Дмитро Медведєв заявляє, що перехід на ринкові ціни щодо постачання газу не може бути приводом для образ або ревізії угод.
Про це він заявив у ході російсько-узбецьких переговорів у розширеному складі в Ташкенті.

"Я цілком підтримую Президента Узбекистану в тому, що ми зробили дуже важливий крок у бік створення сучасної основи енергетичного співробітництва, а саме: перейшли на ринкові ціни. І незважаючи на те, що у ряді держав це викликає запитання, стосовно наших відносин - це наша позиція на роки вперед", - сказав Медведєв.

"Ми вийшли на співпрацю по певній формулі ціни. Ми виходимо із того, що цінові параметри можуть змінюватися. Але ці коливання пов'язані з кон'юнктурою світового ринку, і незалежно від того, подобається це комусь чи ні, ми будемо торгувати на ринкових умовах", - додав він.

"Тому стосовно того конфлікту, який нещодавно розгорівся навколо ціноутворення при доставках газу в Україну, це у кінцевому рахунку є відображенням наших спільних домовленостей, у тому числі і домовленостей з нашими середньоазіатськими партнерами, включно із Узбекистаном. І тут не може бути приводів для образ або наступної ревізії яких-небудь угод ", - підкреслив президент РФ.

На його думку, це світова тенденція, і це повинно бути вигідним іншим країнам, тому, що в остаточному підсумку ціни на енергоносії, зокрема на газ, визначають конкурентоспроможність економіки.

"Той, хто хоче жити за рахунок низьких цін, заздалегідь закладає" міну "під своє економічне благополуччя. Він розраховує на преференційні ціни. У житті такого не буває у тривалій перспективі", - упевнений Медведєв.

Як повідомлялося, висловлювання про можливість перепідписання російсько-українського контракту щодо доставок газу несерйозні та необґрунтовані, - заявив голова правління Газпрому Олексій Міллер.

Підписані між НАК Нафтогаз України та ВАТ Газпром контракти про доставку російського газу в Україну і його транзиту в Європу є чинними й Україна їх буде виконувати, - заявив перший заступник глави Секретаріату президента України Олександр Шлапак.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь