Переключиться на мобильную версию

Ефіопія вивела війська з Сомалі

Ефіопія у неділю, 25 січня, завершила вивід військ із Сомалі, повідомляє AFP з посиланням на заяву міністра інформації Ефіопії Берекета Симона.
Миротворці покидають Сомалі
Миротворці покидають Сомалі
inonews.ru
"Ефіопська армія успішно завершила місію в Сомалі і була повністю виведена", - сказав міністр. 

Сотні військовослужбовців близько двох років тому були відправлені на допомогу урядовим військам Сомалі для боротьби з ісламістами, контролюючими південну частину цієї африканської країни. 

Уряд Ефіопії у кінці листопада повідомив про своє рішення вивести контингент із Сомалі генеральному секретарю ООН Пан Гі Муну і голові африканської комісії Жану Пінгу. 

На початку грудня стало відомо, що контингент миротворців Африканського Союзу в Сомалі має намір незабаром також завершити свою місію і покинути країну. 

Уряд Сомалі в минулому році виступав за розміщення на території країни миротворчого контингенту ООН замість невеликого контингенту Африканського Союзу, який не в силах боротися з насильством, яке понад 20 років руйнувало цю африканську країну. 

За останні два роки ЗМІ часто повідомляли про зіткненнях з бойовиками, які практично контролюють південь Сомалі. Сутички урядових військ та миротворців Афросоюзу відбуваються практично щодня. 

У 1990-і роки Сомалі фактично перестала існувати як єдина держава, що розпалося на декілька невизнаних державних утворень. 

З кінця 2006 року і до кінця січня 2007 року в Сомалі йшли запеклі бої урядових військ з ісламістами, які контролювали велику частину країни, у тому числі і столицю держави, місто Могадішо. За останні роки в країні загинули тисячі чоловік. У даний час ісламісти продовжують партизанську боротьбу і викрадання іноземців. 

У боях між урядовими військами та їх союзниками з Ефіопії з бойовиками із угруповання Союз ісламських судів у Сомалі загинули тисячі мирних жителів.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь