Переключиться на мобильную версию

Сьогодні в Китаї зустрічають Новий рік

Китай у ніч з 25 на 26 січня зустрічає улюблене свято - Новий рік за місячним календарем, або Свято весни Чуньцзе.
З Новим роком!
З Новим роком!
asian.com.ua
Наступаючому річному циклу буде покровителем бик, а переважною стихією стане земля. 

Бик у китайському дванадцятирічному календарному циклі йде другим - тому лише, що шустра Миша перехитрила довірливого трудівника, діставшись на його широкій спині до резиденції верховного Нефритового Владики (за іншою версією, Будди), де розподіляються місця у списку тварин-символів. 

Нагадаємо, китайці Бика дуже шанують. У великій селянській країні без нього неможливе землеробство, а отже, і виживання найчисленнішого на Землі народу. Особливо працездатних і чесних людей нерідко величають поважним Жовтим биком. 

Також, у Китаї саме Бик уособлює весну. З настанням кожного сільськогосподарського сезону правитель Піднебесної повинен був особисто вивести красивого білого бика в поле і прокласти першу борозну. Свято Першої борозни проходило у кожному селі, у деяких місцях існували навіть кумірні Ню-вана, головного Бика. У нього просять сприятливої погоди та багатого врожаю. 

Народжені в рік Бика зазвичай відрізняються завзятістю, чесністю та відповідальністю, здатністю терпляче переносити труднощі. Небо їх винагороджує: як правило, доля людей, покровителем яких є Бик, складається сприятливо.

Новий рік за місячним календарем у Піднебесній традиційно зустрічають у колі родини. 

Всі, хто працюютб далеко від дому жителі Серединної держави прямують у рідні краї - в Китаї наступає пік пасажироперевезень. 

Як повідомляється, у нинішньому році за час золотого тижня свят обсяг пасажиропотоку, як очікується, перевищить 200 мільйонів чоловік. Транспортна система часто не справляється з таким напливом людей: багато хто не може купити квиток через дефіцит місць, а на вокзалах за великого скупчення народу нерідко виникає тиснява. 

Перший день Чуньцзе китайці проводять в оточенні найближчих родичів. Головна розвага у цей день - вручення один одному хунбао - червоних конвертів з грошима. Вкладена в конверт сума, як правило, не визначена. Головне, щоб вона не збіглася з табуйованими в Піднебесній числами, такими як омонімічна слову вмри четвірка або 250, співзвучна з лайкою дурачина. 

У наступному році червоні конверти отримають навіть найбільш бідні жителі країни. Спеціально на грошові подарунки для них уряд КНР виділив 1,4 мільярди доларів. Найбідніші мешканці сіл отримають по 100 юанів (15 доларів), городяни - по 150 юанів (22 долари). Це стане дуже щедрим подарунком, який за обсягом буде дорівнювати їхнім місячним доходам. 

Нагадаємо, у Китаї в минулому році Новий рік за місячним календарем настав у ніч на 7 лютого. 

Нагадаємо, з 5 січня Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету Рік Бика із серії Східний календар.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь