Переключиться на мобильную версию

Референдум у Болівії: болівійці схвалили проект нової конституції

Близько 60 % болівійців схвалили в неділю, 25 січня, на референдумі проект нової конституції, запропонований президентом Ево Моралесом.

Про це повідомив місцевий телеканал Unitel за результатами опитувань на виході з виборчих дільниць.

За даними екзит-полів, проект основного закону цієї південноамериканської країни отримав найбільшу підтримку в західних департаментах, більшість населення яких становить корінне індійське населення.

Міжнародні спостерігачі, у тому числі й з Росії, вважають, що під час референдуму не було серйозних порушень, здатних вплинути на результати волевиявлення народу Болівії, і голосування, у якому брало участь 3,8 мільйони чоловік, пройшло в спокійній обстановці.

Проект конституції Болівії складається з п'яти частин і 411 статей і спрямований, за словами президента, на "поліпшення життя всіх болівійців, незалежно від їхнього кольору шкіри, статі, політичної або релігійної орієнтації".

У ньому передбачається, зокрема, активне державне регулювання економіки, упорядкування автономних прав провінцій, обов'язкове вивчення індійських мов. Болівійці також повинні відповісти на референдумі на питання, чи згодні вони обмежити максимальні розміри нових земельних наділів латифундистів п'ятьма або десятьма тисячами гектарів.

За задумом керівництва країни, референдум повинен вивести країну з політичної кризи, викликану протистоянням центральної влади з регіональною владою. Принаймні, п'ять провінцій Болівії виступають за розширення автономії, що не виключає наступне відділення й створення нового державного утворення Нації рівнин. Там знаходяться основні запаси газу (85%), виробляється 80% ВВП і проживає дві третини населення.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь