Переключиться на мобильную версию

НИ: В Києві різко активізувалися кишенькові злодії

Економічна ситуація в Україні погіршується з кожним днем. На вулицях великих міст вільно себе почувають лише шахраї, пише кореспондент російської газети Нові Известия Яна Сергеєва у статті А сумки треба притискувати до живота.

Економічна ситуація в Україні погіршується з кожним днем. Зупиняються підприємства, на вулиці десятки тисяч людей. Газовий конфлікт з Росією тільки посилив і без того непросту ситуацію: нові ціни не обіцяють нікому нічого хорошого. З кризою зіткнулися все - від підприємців до бюджетників. Вчителі та лікарі увійшли в новий рік без зарплати. Міліцію і митницю посадили на "голі ставки", позбавивши всіх надбавок. А ось хто вільно себе відчуває на вулицях великих міст, так це шахраї усіх мастей.

Ось що розповів "НИ" Дмитро, один з великих українських бізнесменів, що працюють в реальному секторі економіки, які мають доступ в найвищі кабінети: "Ми давно живемо в умовах жорсткого адміністративного регулювання, але події останніх трьох місяців ставлять підприємства більшості галузей за межу виживання. Влітку нас мало не насильно змушували брати кредити у валюті, коли долар був по 4,5 гривні, а тепер ми повинні віддавати їх, купуючи валюту в два рази дорожче. Якщо сьогодні виконувати всі норми закону і всі кредитні договори, то потрібно зупиняти практично всі підприємства ".

У дворі, недалеко від офісу, де проходила наша зустріч, у сміттєвих бачків підбирає щось потертий чоловік. Відразу пригадався популярний зараз у Києві анекдот. Два бомжі розмовляють на смітнику: "Чув про кризу?" - "Ну, чув, а нам-то що?" - "От у тебе знайомі олігархи були?" - "Ні". - "А тепер будуть!" Бомжів-олігархів бачити поки не довелося, зате в місті останнім часом різко активізувалися кишенькові злодії.

"Якщо перебудова в Україні почалася з появи брошур про секс, то нинішня криза - з листівок в під'їздах про те, що потрібно бути пильними у громадському транспорті. Пишуть, що треба заздалегідь покласти в кишеню пару гривень, щоб зайвий раз у штовханині НЕ діставати гаманець , обійняти сумку обома руками, притиснути її до живіт і уважно приглядатися до оточуючих ", - поділилася з" НІ "співробітниця фірми по ремонту офісів Лариса Іванівна. Розповідаючи про себе, вона зазначила, що "більшість замовників, які планували ремонт в цьому році, відмовляються від наших послуг, тому що ледве тримаються на плаву".

Будівельна сфера дійсно вже постраждала чи не найбільше. У Києві зупинена реалізація 70-80% проектів, а в Київській області - до 90%. Важка ситуація в Харкові і Дніпропетровську. В якості головної причини "заморожування" багатьох програм називається зупинка кредитування комерційними банками. Результат - звільнення, які викликали ажіотаж у центрах зайнятості. Якщо рік тому на одне місце було четверо претендентів, то сьогодні їх десять. А в деяких областях, наприклад, Черкаській - 77. Але вакансії, які пропонують на біржах праці, далеко не завжди відповідають кваліфікації та вимогам працівників по зарплаті. "Топові" пропозицій для менеджерів, які залишилися поза бортом, практично немає.

У таких умовах безробітні часто потрапляють до рук шахраїв. "Залишився без роботи. Прочитав на зупинці автобуса оголошення, мовляв," відправте СМС і отримаєте роботу ". У підсумку з мобільного рахунку таємниче зникли 35 гривень (близько 5 доларів. -" НІ "), а роботу ніхто не надав", - поскаржився "НИ" 45-річний Олександр Марчук, який приїхав до столиці з Житомира. "Ось у п'ятницю звільнили. Господарі вирішили скоротити штат, - розповів розробник програмного забезпечення Павло. - З голоду, звичайно, не помру, у мене є ще дві роботи, але ця була сама прибуткова. Тепер в місяць буду отримувати не більше 2 тис. гривень (близько 240 доларів. - "НИ"), на такі гроші не порозкошуєш. Та ще й мама хворіє, а дружина з донькою не звикли ні в чому собі відмовляти ... "

Масла у кризове багаття підлив і "газовий конфлікт". "Влада не втомлюється робити заяви про те, що кризу поетапно долаємо, і жити стає легше. Тільки ось повсякденні походи на ринок і в магазини показують протилежне. Щотижня нові цінники! У нас в квартирі з 25 днів нового року шість днів не було опалення , і десять днів - гарячої води. При цьому з усіма питаннями в ЖЕКу посилають до ... Черновецького (меру Києва. - "НІ".) або до Ющенка з Тимошенко ", - скаржиться Валентина, що живе в столичному передмісті і працює нянею.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь