Переключиться на мобильную версию

DT: Сікорський: НАТО «не має бажання» приймати Грузію та Україну

НАТО «втомлене експансією» і не має бажання приймати Грузію та Україну – стверджує міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський, міністр закордонних справ Польщі, один з кандидатів на пост генсека альянсу, в інтерв‘ю британській The Daily Telegraph.
Сікорський: «Розширюватися завжди складніше реалізувати в часи рецесії»
Сікорський: «Розширюватися завжди складніше реалізувати в часи рецесії»
Фото: Сайт НАТО

Пан Сікорський – головний претендент на посаду генерального секретаря НАТО, якого альянс обиратиме у квітні, розповів The Daily Telegraph, що для обох цих країн членство – "досить віддалена перспектива".

Але він заперечив, що Росія, яка надає дуже великого значення перешкоджанню планам НАТО щодо розширення, здобула перемогу.

Україні та Грузії пообіцяли членство в НАТО на саміті в Бухаресті у квітні минулого року. Але тоді не говорилося про жодні дати, і чотири місяці потому Росія підняла ставки, здійснивши військове вторгнення в Грузію.

Пан Сікорський наголосив, що НАТО повинен "забезпечити реалізацію бухарестської домовленості" та "надійну обіцянку членства".

Однак на питання про наявність бажання прийняти Україну та Грузію в члени НАТО він відповів: "Не зараз. Наразі існує бажання заохочувати їх до реформ. Але я думаю, що всі наші інституції – і ЄС, і НАТО - "втомлені експансією".

Він додав: "Розширюватися завжди складніше реалізувати в часи рецесії".

Однак "втома від експансії" не означає перемогу Росії. "У мене не склалося враження, що Росія укріпила довіру до себе протягом останніх шістьох місяців, - сказав він. – Радянський Союз ніколи не перекривав поставки газу до Західної Європи. Радянські стратеги послуговувалися чудовим виразом – "співвідношення сил", що передбачало всі фактори, матеріальні та нематеріальні, які впливають на будь-яку ситуацію. Не думаю, що чи то за допомогою грузинської війни, чи то газового конфлікту, Росія покращила "співвідношення сил" на свою користь".

Пан Сікорський (45 років) втік з комуністичної Польщі та отримав політичний притулок у Великій Британії в 1982 році. Під час навчання в Пемброк-колледжі (Оксфорд) він був членом елітного клубу Буллінгдон разом із Девідом Кемероном та Борисом Джонсоном. Пан Сікорський прийняв британське громадянство – і як кажуть дипломати, не розставався зі своїм британським паспортом, поки не був призначений міністром закордонних справ Польщі у 2007 році.

У 1980-х роках він працював зарубіжним кореспондентом - писав матеріали про радянську окупацію Афганістану для The Sunday Telegraph. Ці знання про війну в Афганістані з перших вуст дають йому унікальну перевагу для того, щоб очолити НАТО, адже 55 тисяч військових альянсу знаходяться зараз на території цієї країни.

26 країн-членів альянсу скоріше за все оберуть нового генсека у квітні на саміті, присвяченому 60-ій річниці НАТО. Коли посли НАТО зустрінуться в понеділок, вони почнуть розглядати можливі кандидатури, серед яких – і прем’єр-міністра Данії Андреса Фог Расмуссена.

На запитання про те, чи може він стати наступним генсеком НАТО пан Сікорський відповів: "Я вважаю, що НАТО має зберегти свою роль лідера. Ми ведемо війну в Афганістані, яку не повинні програти. НАТО – найуспішніший альянс в історії, і про нього треба дбати. Я думаю, що на цю посаду необхідно призначати відповідно до заслуг".

"Мені дуже приємно чути про такі пропозиції, адже це означає, що Польща стала справжнім членом альянсу і що ми дійсно зробили вартісний внесок у НАТО, а отже заслуговуємо на те, щоб наша кандидатура на найвищу посаду розглядалася серйозно".

Оригiнал статті

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь