Переключиться на мобильную версию

В Освенцимі вшанували пам’ять загиблих під час Холокосту

Сьогодні, 27 січня, в Міжнародний день пам’яті жертв Холокосту, в Освенцимі зібралися європарламентарії, аби вшанувати пам’ять загиблих.
В Освенцимі вшанували пам’ять загиблих під час Холокосту
В Освенцимі вшанували пам’ять загиблих під час Холокосту
korrespondent.net/world/723717

До Польщі прибула спеціальна місія парламентарів з країн Європи "Пам’ятати Холокост". Близько 100 в’язнів колишнього нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау (Освенцим), які залишилися в живих, також узяли участь у пам’ятних заходах.

Керівник місії, член Ради Федерації РФ Володимир Слуцкер зазначив, що Холокост - це прояв ненависті не лише до євреїв. "Це тотальне зло, яке ховається в підпіллі цивілізації. Здатність протистояти цьому злу є мірилом духовного здоров’я суспільства", - сказав Слуцкер.

Сенатор виступив за внесення змін до чинного європейського законодавства, що передбачають кримінальну відповідальність за заперечення Холокосту. Зараз ця норма діє вибірково. У більш ніж десяти державах Європи передбачена кримінальна відповідальність за заперечення Холокосту. В Австрії, Румунії, Чехії за заперечення Холокосту встановлена відповідальність у вигляді позбавлення волі строком від 6 місяців до 10 років, у Німеччині, Ізраїлі і Румунії - до 5 років позбавлення волі.

Проте, значна частина європейських країн ще не внесла це положення до свого законодавства, сказав Слуцкер, зазначивши, що цю норму доки що не затвердила і Росія.

27 січня 1945 року Червона Армія звільнила в’язнів найбільшого з нацистських концентраційних таборів - Освенцима. Цього дня за рішенням ООН відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Холокосту. Загалом за роки Другої світової війни через табори смерті пройшло 18 мільйонів людей.

У 1940-1945 роках Аушвіц-Біркенау був найбільшим гітлерівським концтабором масового знищення людей. Він знаходиться в 70 кілометрах від Кракова, на півдні Польщі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь