Переключиться на мобильную версию

Війна у Південній Осетії нагадала Пентагону про військову могутність Росії

США повинні бути готові відповісти на виклики з боку збройних сил Росії і Китаю, заявив глава Пентагону Роберт Гейтс, виступаючи на слуханнях у сенатському комітеті конгресу у справах збройних сил.

За словами міністра оборони США, збройний конфлікт Росії з Грузією в серпні 2008 року "став нагадуванням, що російських військових не можна скидати з рахунків у тому, що стосується Східної Європи і Кавказу".

Гейтс зазначив, що "ми не повинні плутати спроби Росії домінувати в її "ближньому зарубіжжі" з кампанією із домінування на всій планеті, яка випливає з ідеологічних міркувань, що відбувалося за часів "холодної війни".

Що стосується Китаю, то там "відбувається модернізація всіх збройних сил", зазначив міністр. "Найбільше нас турбує те, що китайці інвестують все більше коштів і нарощують свої можливості у таких сферах, як атаки на комп'ютерні мережі, протисупутникова зброя, системи ПРО і протикорабельні комплекси, підводні човни та балістичні ракети", - сказав Р. Гейтс.

Він зауважив, що "модернізація в цих сферах може стати загрозою для основних засобів демонстрації Америкою своєї могутності та надання допомоги союзникам в Тихоокеанському регіоні - для наших баз, повітряних і морських сил".

Нагадаємо, раніше Гейтс заявляв, що Росія, поряд з Китаєм, Північною Кореєю, Іраном залишається потенційним супротивником США. А дії Росії під час серпневого конфлікту на Кавказі міністр оборони США розцінив як надзвичайно ефективні.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь