Переключиться на мобильную версию

Медведєв відправив на доопрацювання законопроект про шпигунство й держзраду

Президент РФ Дмитро Медведєв запропонував призупинити розгляд в Держдумі урядових поправок в кримінальне законодавство, які значно розширюють поняття державної зради і шпигунства.

"Можливо, існує ризик розширювального тлумачення понять" державна таємниця "," держзрада ", і" шпигунство "... Закон буде доопрацьовано", - цитують російські агентства першого заступника голови президентської адміністрації Владислава Суркова.

Нагадаємо, в грудні минулого року уряд РФ вніс у Держдуму пакет поправок, які передбачали розширення понять "шпигунство" і "державна зрада".

Автори законопроекту пропонують вважати державною зрадою не тільки ворожу діяльність на шкоду зовнішній безпеці країни, а й діяльність, спрямовану проти конституційного ладу, суверенітету, територіальної і державної цілісності.

На думку критиків, така трактовка дозволила б владі висувати звинувачення в антидержавних злочинах проти будь кого, хто думає по-іншому.

У минулому грудні Держдума також прийняла в трьох читаннях законопроект, який виводить з ведення судів присяжних низку державних злочинів, в тому числі терактів, держзради, шпигунства, масових заворушень, організації незаконного збройного формування.

За матеріалами:  ru.reuters.com

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь