Переключиться на мобильную версию

Головний рабинат Ізраїлю розірвав відносини з Ватиканом

Головний рабинат Ізраїлю розірвав у вівторок, 27 січня, офіційні відносини з Ватиканом у знак протесту проти рішення Папи Бенедикта XVI повернути в лоно католицької церкви єпископа Річарда Уільямсона, який заперечує Голокост.

У листі, якого надіслано до канцелярії Святого престолу, генеральний директор головного рабинату Одед Вейнер зазначив, що "без публічного вибачення і перегляду рішення буде важко продовжити діалог".

Рабинат також скасував свою участь в запланованому на березень черговому засіданні ватиканської комісії з релігійних відносин з євреями.

Річард Вільямс належить до ультра-консервативного священницького братства св. Пія Х - прихильників архиєпископа Марселя Лефевра. Вони не визнавали прийнятих в 1960-ті роки змін католицької доктрини і їх було відлучено від церкви Іоанном Павлом II. Папа Бенедикт XVI, намагаючись подолати розкол католицької церкви, зняв відлучення з чотирьох єпископів цієї групи, включаючи Вільямса.

Раніше єпископ Вільямсон заявив шведському телебаченню: "Я впевнений, газових камер не було. Я вважаю, що в нацистських концентраційних таборах загинуло 200-300 тисяч євреїв, але жоден з них - у газовій камері".

Ця криза вже третя з моменту сходження німецького кардинала Йозефа Ратцингера VI на Папський престол під іменем Бенедикта XVI у квітні 2005 року. Раніше він відновив традиційну молитву латинською мовою, яка закликає навернення євреїв до християнства і почав процес канонізації понтифіка Пія XII, який очолював Католицьку церкву під час Голокосту.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь