Переключиться на мобильную версию

У Франції розпочинається масштабний страйк

У четвер у Франції відбудеться найбільша страйк працівників громадського транспорту, через що рух в 77 містах країни буде вкрай ускладнено. До акції можуть приєднатися працівники інших галузей.
Саркозі вирішив не покидати країну
Саркозі вирішив не покидати країну
www.sensator.ru

Страйкувати 29 січня мають намір водії потягів, автобусів, аеропортів. У Парижі буде порушено рух в метро, а приміські електропоїзди будуть ходити з дуже великими затримками. У паризькому аеропорту Орлі скасують 30% рейсів, а в аеропорту Шарля де Голля - 10%. 

Ймовірно, до акції приєднаються також співробітники шкіл, коледжів, ліцеїв, лікарень, поштових відділень і телерадіокомпаній. 

Страйкувати закликали найбільші національні профспілки, серед яких Французька демократична конфедерація праці, Робоча сила, Французька федерація християнських трудящих і найбільша федерація працівників освіти. 

В умовах, коли економіка країни вперше за 16 років входить у стадію рецесії, французи вимагають від влади і роботодавців зберегти робочі місця, заробітну плату, забезпечити зростання купівельної спроможності, соціальну захищеність і підтримати сектор громадського обслуговування. Організатори акції протесту також чекають більш соціально орієнтованих заходів з боротьби з економічною кризою. 

Зі слів голови профспілки CGT Бернара Тібо, мобілізація буде дуже значною. Згідно з опитуваннями, її підтримують 69% французів, а 75% людей вважають її обґрунтованою. Про масштаби події говорить хоча б те, що президент Ніколя Саркозі скасував африканське турне, щоб залишитися у Франції. 

Водночас прем'єр-міністр країни Франсуа Фійон зазначив, що роль уряду - не йти на поступки, а тримати курс на реформи. 

Нагадаємо, попередній страйк подібного масштабу пройшов у країні незабаром після того, як Саркозі був обраний президентом - 22 травня 2007 року. Тоді в акції протесту взяли участь від 300 до 700 тисяч людей. 

Раніше повідомлялося, що в Греції розпочався страйк фермерів. Тисячі людей заблокували основні дороги країни з вимогою компенсувати їм збитки від цін на продовольство, які падають.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь