Переключиться на мобильную версию

РГ: Дата з невідомими

В Україні вирішують, коли вибирати нового президента, пише в сьогоднішньому номері Российской газеты журналіст Павло Дульман.
Коли ж відбудуться вибори?
Коли ж відбудуться вибори?
president.gov.ua

До усіх політичних протиріч, які роздирають Україну, може добавиться ще одне: питання про дату президентських виборів. Президент Віктор Ющенко має намір вдруге випробувати долю 17 січня 2010 року, тоді як прем'єр Юлія Тимошенко наполягає на проведенні виборів 27 грудня 2009 року.

Плутанина виникла через третій тур голосування у 2004 році, законність якого досі ставиться під сумнів. Після "помаранчевої революції" Ющенко вступив на посаду тільки 23 січня 2005 року. У Конституції України записано, що вибори глави держави проходять в останню неділю останнього місяця поточного президентства. Відповідно, за логікою Ющенка вибори потрібно призначати на січень 2010 року.

Однак є невелика заковика - в Конституції не вказано, який рік мається на увазі: астрономічний або календарний. Якщо календарний, то повноваження Ющенка закінчуються в 2009 році. Цей простий підрахунок на пальцях провели у Блоці Юлії Тимошенко і запропонували депутатам призначити вибори на останню неділю грудня. У президентському секретаріаті, у свою чергу, вже двічі вказали на дату 17 січня.

Здавалося б, різниця у три тижні не повинна бентежити кандидатів у президенти, коли передвиборча кампанія вже фактично триває. Уся справа в новорічних святах. Приміром, досить авторитетна громадська організація країни - Комітет виборців України (КВУ), вказує на те, що підведення підсумків голосування 27 грудня може тривати кілька днів, включаючи новорічну ніч, а підготовка до другого туру виборів проходитиме одночасно зі святковими днями, що може позначитися на організації виборчого процесу.

З іншого боку, привітати українців із наступаючим 2010 роком вже із президентської резиденції, перемігши всіх у першому турі, і позбавити цієї трибуни Ющенка - програма-максимум Юлії Тимошенко. Перешкода полягає лише в тому, що останній тиждень року напевно буде присвячено підведенню підсумків у всіх без винятку ЗМІ та політичних ток-шоу, чим не погребують скористатися її традиційні супротивники. А рік цей обіцяє бути чи не найважчим із моменту набуття незалежності. Затягування процесу посипання сіллю громадських ран для Тимошенко надзвичайно небажаний. Тим більше що, судячи з сьогоднішньої ситуації, опонувати їй доведеться усім без виключення.

До речі

Поки що із датою 17 січня, яку запропоновано Президентом, погодився спікер Володимир Литвин, нічого проти цього не має і Партія регіонів. Найімовірніше, питання про президентські вибори буде розглянуто наступного тижня.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь