Переключиться на мобильную версию

Суддя фактично скасував указ Обами про справи в'язнів Гуантанамо

Голова спеціального військового трибуналу США з розгляду справ підозрюваних у тероризмі Джеймс Пол прийняв рішення, яке фактично скасовує указ президента Барака Обами про припинення юридичних процедур відносно осіб, які перебувають у в'язниці на базі в Гу.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Це рішення викликало серйозне занепокоєння в Білому домі, адміністрація якого розпочала екстрені консультації з Мін'юстом і Пентагоном на предмет можливої реакції на рішення судді й виходу із правового тупика.  

В оприлюдненій в четвер заяві глава спецтрибуналу повідомив, що припинення справи Абд Рахіма аль-Нашірі, обвинувачуваного в участі в підриві американського есмінця Коул у порту Адена (Ємен) в 2001 році, "не має розумних підстав і не слугуватиме інтересам правосуддя".

Рішення судді, полковника армії США Джеймса Пола може створити прецедент і відносно інших справ, розглянутих трибуналом. Полковник Пол зазначив, що закон про створення спецтрибуналів надає право ухвалювати рішення щодо припинення справ винятково головуючим суддям, але ніяк не президентові США.

Проте, представник Пентагону заявив, що оборонне відомство США, у юрисдикції якого перебуває в'язниця Гуантанамо, вважає виконавчий указ президента чинним та не буде проводити ніяких фактичних процедур щодо в’язнів Гуантанамо.

Прес-секретар Білого дому Роберт Гіббс повідомив, що адміністрація США проводить екстрені консультації з міністерством юстиції й з військовим відомством, щоб визначити, яким чином забезпечити не тільки на практиці, але й у правовому полі реалізацію указу Барака Обами про припинення на 120 днів процедур у справах обвинувачуваних у тероризмі. Відповідно до указу Обами остаточне рішення про ліквідацію або збереження спецтрибуналів, а також про можливу передачу підозрюваних у руки цивільного правосуддя США, мають прийняти після закінчення цього терміну.

****

Абд Рахім аль-Нашірі перебуває в Гуантанамо з 2006 року. Слухання військової комісії, на яких він повинен визнати або не визнати свою провину в підриві есмінця, призначені на 9 лютого 2009 року.  

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь