Переключиться на мобильную версию

На саміті Африканського союзу розглянуть питання про створення Сполучених Штатів Африки

12-й саміт Африканського союзу (АС) відкривається в неділю, 1 лютого, у столиці Ефіопії Аддис-Абебі. Окрім іншого, на ньому розглянуть питання про створення Сполучених Штатів Африки.

Як передає телеканал Аль-Джазіра, саміт розпочався із закритого для ЗМІ засідання глав африканських держав і урядів.

Сьогодні ж учасники саміту обговорять пропозицію лівійського лідера Муамара Каддафі про створення Сполучених Штатів Африки замість існуючого Африканського союзу. Ця ініціатива припускає формування континентального уряду із широкими повноваженнями. На попередніх самітах ця тема викликала найбільш запеклі суперечки африканських лідерів.

Крім цього, одними із пріоритетних питань саміту є тема модернізації інфраструктури в африканських країнах і наслідків світової фінансової кризи на континенті, повідомляє офіційний сайт організації.

Лідери країн також мають намір обговорити проблему збройних конфліктів, які гальмують розвиток континенту і призводять до численних жертв. Мова йтиме про ситуацію в Сомалі та в суданській провінції Дарфур, про конфлікти в Конго та політичну ситуацію в Мавританії. У саміті візьме участь новий президент Сомалі Шейх Шаріф Ахмед.

Учасники АС розглянуть загальний план дій на найближчі чотири роки й приймуть бюджет організації.

Африканський союз був створений у травні 1963 року. Тоді він називався Організація африканської єдності. Назва цієї регіональної міжурядової організації, створеної за моделлю Євросоюзу, змінилася в 2001 році. До Афросоюзу входить 53 держави.

Саміт АС триватиме до 3 лютого. Попередній 11-й саміт організації відбувся в єгипетському місті Шарм еш-Шейх у червні минулого року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь