Переключиться на мобильную версию

Ъ: Відповідальність за аварію Boeing-737 в Пермі поклали на екіпаж літака

Технічна комісія визнала винним у катастрофі Boeing 737-500 авіакомпанії Аерофлот-Норд, що розбився у вересні 2008 року при заході на посадку в аеропорту Пермі, екіпаж літака, пише сьогодні газета КоммерсантЪ.
Падіння лайнера спричинили неправильні дії диспетчера
Падіння лайнера спричинили неправильні дії диспетчера
avia-forum.ucoz.ru

Експерти вважають, що падіння лайнера спричинили неправильні дії диспетчера, особливості конструкції та технічна несправність машини, але головною причиною трагедії називають помилки екіпажу і хворобливий стан його командира Родіона Медведєва, пише видання.

У ході розслідування більшість експертів прийшли до висновку про те, що свою останню посадку Родіон Медведєв здійснював, будучи в якомусь "хворобливому" стані, зазначає КоммерсантЪ.

Про це свідчили, зокрема, його переговори з диспетчером і другим пілотом. Командир, наприклад, уповільнено реагував на повідомлення співрозмовників, розтягував слова, що, однак, можна було пояснити і його природного особливістю - заїканням, яке, на думку колег, "ніяк не впливало на професійні навички".

Однак, як пише газета, у переговорах екіпажу був ще один момент, який "захисникам" льотчиків пояснити виявилося складно. Безпосередньо перед тим, як відключити автоматику і приступити до посадки по приладах, пілоти почали енергійно сперечатися, кому з них вести машину до землі.

Здавалося б, у подібній ситуації взяти на себе відповідальність повинен був більш досвідчений і старший за посадою Родіон Медведєв, але він залишив за собою лише роль консультанта. "Ти ж сам бачиш, що я не можу", - сказав командир, передаючи штурвал своєму напарнику.

Нагадаємо, 14 вересня рано вранці на околиці Пермі впав літак Boeing 737-500 компанії Аерофлот-Норд, що прямував за маршрутом Москва-Перм (рейс 821), на борту якого перебувало 83 пасажири й п'ять членів екіпажу. Серед загиблих було шість українців.

Катастрофа літака в Пермі стала найбільшою авіакатастрофою в Росії з серпня 2006 року, коли пасажирський літак Ту-154 авіакомпанії Пулково, що виконував рейс з Анапи в Петербург, впав у 45 кілометрах від Донецька при спробі обійти грозовий фронт. Тоді загинуло 160 пасажирів і 10 членів екіпажу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь