Переключиться на мобильную версию

ЗМІ: Президент Таджикистану скасував візит до Москви через заяви Медведєва

Президент Таджикистану Емомалі Рахмон скасував візит в Москву, у ході якого повинні були відбутися його переговори з російським президентом Дмитром Медведєвим, пише газета КоммерсантЪ у номері за 2 лютого.
Рахмон скасував переговори з Медведєвим
Рахмон скасував переговори з Медведєвим
lenta.ru

Таджицький лідер також не планує брати участь у самітах ОДКБ і ЄврАзЄС, намічених на середу, 4 лютого.

За даними видання, таджицька сторона повідомила Москву про скасування візиту лише в кінці минулого тижня. У департаменті інформації МЗС Таджикистану пояснили, що Рахмон "не буде залишати Таджикистан через ситуацію, викликану енергетичною кризою", а всі поїздки президента, намічені на першу декаду лютого, відкладено.

Російська сторона, підкреслює КоммерсантЪ, до останнього моменту намагалася вплинути на таджицького президента, щоб він переглянув своє рішення, однак всі спроби виявилися марними.

За інформацією російських ЗМІ, відмова Рахмона відвідати Москву швидше за все була викликана через конфлікт навколо Рогунської ГЕС. Раніше, перебуваючи в Узбекистані, Медведєв заявив, що Росія, беручи участь у великих гідроенергетичних проектах в Центральній Азії, буде враховувати думку третіх країн.

Зокрема, Ташкент боїться опинитися без води для зрошення, тому вимагає добудовувати ГЕС з урахуванням своїх вимог. Через коментарі Медведєва на минулому тижні російському послу в Душанбе вручили ноту, а у відповідь таджицького посла у Москві викликали в МЗС.

Експерти Коммерсанта  вважають, що демарш Рахмона покликаний підкреслити той факт, що Москва для Душанбе є зовсім не єдино можливим партнером. При цьому видання Время новостей припускає, що загострення відносин з Москвою, що створює у Таджикистані образ "московсько-ташкентської змови" знадобиться, щоб показати громадянам країни винного в енергокризі, яка посилюється.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь