Переключиться на мобильную версию

Спецпредставник НАТО: Альянс має намір відновити співпрацю з Росією

Північноатлантичний альянс має намір відновити співробітництво з Росією, частково призупинене після серпневого конфлікту в Грузії.
НАТО має намір відновити співпрацю з Росією
НАТО має намір відновити співпрацю з Росією
eldib.wordpress.com

Про це заявив у понеділок, 2 лютого, в Бішкеку спецпредставник Генерального секретаря НАТО по Кавказу і Центральній Азії Роберт Сіммонс, за словами якого в найближчі вихідні генсек НАТО зустрінеться з високопоставленим офіційним особою Росії на конференції з безпеки в Мюнхені. "Ми передбачаємо повільне і поетапне залучення Росії до співпраці з НАТО", - сказав він.

Сіммонс зазначив, що багато міністрів країн НАТО після серпневого конфлікту Росії з Грузією заявили, що не можуть, як раніше, взаємодіяти з Росією. "Позиція НАТО в тому, що Російська Федерація застосувала непропорційну силу в цьому конфлікті, ввівши свої сили вглиб Грузії і навіть Абхазії. Ми вважаємо, що ці дії були зайвими і непропорційними", - нагадав спецпредставник Альянсу.

За його словами, після серпневих подій на Кавказі "деякі напрямки співпраці НАТО з РФ були скорочені". Однак останнім часом "міністри країн НАТО прийняли рішення про відновлення співробітництва з Росією". У зв'язку з цим вже відбулися "неформальні зустрічі з РФ на рівні послів країн НАТО за участю представника РФ в НАТО Рогозіна".

Нагадаємо, 2 грудня 2008 року Північноатлантичний альянс вирішив відновити політичний діалог з Росією, який було перервано під час війни в Південній Осетії.

Раніше представник Генштабу ЗС РФ заявляв, що Росія готова відновити співпрацю з НАТО у військовій сфері в разі, якщо США пояснять причини розриву відносин і вибачаться за це. 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь