Переключиться на мобильную версию

Муамар Каддафі став новим головою Африканського союзу

Лівійського лідера Муамара Каддафі обрано новим головою Африканського союзу замість президента Танзанії Джакайї Кікветі.
Муамара Каддафі обрано новим головою Африканського союзу
Муамара Каддафі обрано новим головою Африканського союзу
zman.com
Про це повідомляє AP, посилаючись на високопоставленого єгипетського дипломата. Каддафі обрано терміном на один рік на сьогоднішньому саміті Африканського союзу у столиці Ефіопії Аддис-Абеба.

На форумі він закликав вождів чинити тиск на свої уряди, щоб змусити їх прискореними темпами створити Сполучені Штати Африки. Ідея формування єдиного держави на континенті відображена і у документах Африканського союзу.

Проте, на саміті країн Чорного континенту вирішили пригальмувати процес створення штатів. Як повідомив голова Африканського союзу Джакайя Кікветі, учасники саміту домовилися про перейменування на липневому саміті Комісії Афросоюзу у Правління АС, у якого буде свій президент та віце-президент. А комісаріати, що діють на даному етапі, будуть перетворені у секретаріати, розділені за сферами відповідальності.

За словами Кікветі, формування єдиного централізованого уряду зараз порушить суверенітет деяких держав Африки. Крім того, для здійснення цієї ідеї в організації повинно бути більше на це можливостей і відповідний бюджет, - зауважив глава Афросоюзу.

У свою чергу, голова комісії АС Жан Пінг заявив, що для створення Сполучених Штатів Африки потрібно буде від дев'яти до 35 років.

Раніше повідомлялося, що на 12-му саміті АС розглянуть питання про створення Сполучених Штатів Африки

Нагадаємо, Африканський союз був створений у травні 1963 року. Тоді він називався Організація африканського єдності. Назва цієї регіональної міжурядової організації, створеної за моделлю Євросоюзу, змінилася у 2001 році. У Афросоюз входять 53 держави.

Саміт АС триватиме до 3 лютого. Попередній 11-й саміт організації відбувся в єгипетському місті Шарм Еш-Шейх у червні минулого року.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь