Переключиться на мобильную версию

Американський бабак Філ повідомив, коли настане весна

Знаменитий бабак Філ із невеликого містечка Панксатоні в американському штаті Пенсільванія спрогнозував, що весна у США настане нескоро - приблизно через шість тижнів.
Бабак Філ знає, коли прийде весна
Бабак Філ знає, коли прийде весна
ua.for-ua.com
Як повідомив присутній на Індичій гірці один із членів Клубу бабака, звірятко, яке вилізло із нори після зимової сплячки, побачило свою тінь. Якщо вірити традиції, це означає, що на теплу погоду доведеться почекати.

Члени Клубу бабака, одягнені у смокінги та циліндри, щороку піднімаються Індичою гіркою, на якій Філ повинен одному із них "нашепотіли" погоду на вухо. Однак, за даними експертів, прогноз Філа збувається лише у 39% випадків.

Як відомо, День бабака традиційно святкують у США 2 лютого. Існує повір'я, що у цей день в Панксатоні бабак Філ передбачає погоду. Якщо бабак вилізе із нірки після зимової сплячки і побачить свою тінь, тобто день сонячний, значить, зима буде не скоро, і бабак піде спати ще на шість тижнів. Якщо тіні не буде - весна не за горами.

Практично кожен житель США упевнений, що бабак абсолютно точно визначає погоду. Адже його офіційний титул звучить так: Філ із Панксатоні - Ясновидець із Ясновидців, Мудрець із Мудреців, Провісник із Провісник та Видатний Віщун Погоди. Саме ж містечко Панксатон має горду назву "Всесвітня Столиця Погоди".

Перші згадки про День бабака датують 18 століттям, а у Панксатоні записи про поведінку бабака ведуть із 1886 року. У Європі ж конкуренцію бабаку у пророкуванні погоди складали ведмеді та їжаки, тобто ті тварини, які на зиму впадали у сплячку.

Зазначимо, український бабак Тимко, якого співробітники Харківського національного університету сьогодні розбудили і дістали із його будиночка, "спророкував" ранню та теплу весну.

Крім того, нещодавно стало відомо, що у нього з'явився колега. До харківського зубастого синоптика Тимка долучився львівський Мишко.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь