Переключиться на мобильную версию

Єгипет закриває прикордонний перехід Рафах на кордоні із сектором Газа

Єгипет вирішив із четверга закрити прикордонний перехід Рафах на кордоні із сектором Газа.
Ізраїль і Єгипет тримають кордони сектора Газа на замку
Ізраїль і Єгипет тримають кордони сектора Газа на замку
АР

Про це пише у вівторок, 3 лютого, єгипетська газета Аль-Ахрам із посиланням на офіційне джерело.

Рішення про закриття кордону було прийнято після того, як припинилися переправлення в обидві сторони поранених палестинців, що постраждали в результаті військової операції Ізраїлю в палестинському анклаві.

При цьому єгипетська влада припускає, що при необхідності в одиничних випадках прикордонний перехід може бути відкрито і в майбутньому.

Вантажні автомобілі із гуманітарною допомогою зможуть потрапити в сектор Газа через КПП Карам Абу Салем і Ель-Оджа, які контролює ізраїльська сторона.

Нагадаємо, Ізраїль і Єгипет тримають кордони сектора Газа на замку із літа минулого року, коли влада в анклаві перейшла до ісламістів із руху ХАМАС. Блокада привела до різкого погіршення гуманітарної ситуації в анклаві. За міжнародною угодою від 2005 року, КПП Рафах може функціонувати тільки в присутності спостерігачів Євросоюзу й за згодою ізраїльської сторони.

Президент Єгипту Хосні Мубарак розпорядився відкрити КПП Рафах для прийому поранених палестинців і доставки гуманітарної допомоги одразу після початку ізраїльської операції в секторі Газа 27 грудня минулого року.

Крім того, 1 лютого голова політбюро ХАМАС Халед Машааль заявив, що палестинський опір триватиме доти, поки не буде повністю знято блокаду сектора Газа. За словами Машааля, "необхідно продовжувати опір, поки не буде знято блокаду і відкрито прикордонні переходи. Це першочергове завдання опору, ми переконані - доти, поки блокада зберігається, агресія триває".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь