Переключиться на мобильную версию

Киргизія закриває військову базу США та одержує фіндопомогу від Росії

Сьогодні, 3 лютого, під час зустрічі з російським президентом Дмитром Медведєвим глава Киргизії Курманбек Бакієв повідомив про рішення закрити американську військову базу в Манасі.
Глава Киргизії Курманбек Бакієв
Глава Киргизії Курманбек Бакієв
liter.kz

"Уряд Киргизії вирішив завершити термін перебування бази і буде вживати відповідні заходи", - сказав він. За словами Бакієва, питання про економічну компенсацію за перебування американської бази на території Киргизії неодноразово піднімалося, але порозуміння досягнуто не було.

Також він зазначив, що база в Манасі відкривалася в 2001 році, коли проходили бойові дії в Афганістані. "У той час мова йшла про термін рік-два, але пройшло вже вісім років", - підкреслив Бакієв. Окрім того, він нагадав про незакінчений кримінальний розгляд у США  справи про вбивство громадянина Киргизії американським військовослужбовцем.

Російський президент, у свою чергу, сказав, що питання про військову базу в Манасі стосується компетенції киргизької республіки. Він повідомив про спільні плани Росії та Киргизії допомагати антитерористичним операціям у Центральній Азії.

Однак зустріч двох президентів у Москві не обмежилася одними лише заявами. Країни підписали угоду, за якою Росія надасть Киргизії державний кредит в 2 млрд доларів. Також вона надасть Киргизії безоплатну фінансову допомогу в розмірі 150 млн доларів на стабілізацію бюджету і розвиток ключових інфраструктурних об'єктів.

Дмитрий Медведєв зазначив, що "підставою для такої підтримки є особливий союзницький характер відносин між країнами". А Бакієв подякував своєму колезі за допомогу, сказавши, що це дуже важлива підтримка, особливо в умовах міжнародної економічної кризи.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь