Переключиться на мобильную версию

ХАМАС не дав остаточної згоди на перемир'я в Газі: переговори продовжаться

Палестинський рух ХАМАС позитивно оцінює єгипетську ініціативу щодо перемир'я в Газі і продовжить погоджувати деталі можливої угоди.
Ізраїль готовий на 75% послабити нинішню ізоляцію
Ізраїль готовий на 75% послабити нинішню ізоляцію
АР

Про це заявив представник руху Салах аль-Бардавіль, який бере участь у переговорах ХАМАС у Каїрі із головою загальної розвідки Єгипту Омаром Сулейманом стосовно питання тривалого перемир'я в Газі.

За його словами, консультації з єгипетськими представниками щодо питання перемир'я буде продовжено, додавши, що Єгипет, який виступає в якості посередника на переговорах, у вівторок увечері ознайомив палестинську делегацію із пропозиціями ізраїльської сторони.

Зокрема, Ізраїль готовий на 75% послабити нинішню ізоляцію Гази у разі набуття чинності перемир'я, і повністю зняти блокаду анклаву, якщо з палестинського полону буде звільнено ізраїльського солдата Гілада Шаліта. При цьому Ізраїль наполягає на забороні ввезення в сектор Газа низки матеріалів, які, на його думку, можуть використовуватися у виробництві зброї.

Як зазначив аль-Бардавіль, "ми готові піти на перемир'я в обмін на зняття блокади і відкриття прикордонних переходів, але ми попросили Єгипет уточнити, про які заборонені для сектора Газа матеріали йде мова".

Водночас, він повідомив, що ХАМАС погоджується на початок міжпалестинського діалогу під егідою Єгипту в Каїрі 22 лютого. Цей діалог повинен покласти край протистоянню основних палестинських рухів ФАТХ і ХАМАС, а також дозволить почати формування уряду національної згоди.

ХАМАС також схвалює створення спеціальних палестинських комітетів із відновлення Гази і національного примирення.

Крім того, 1 лютого голова політбюро ХАМАС Халед Машааль заявив, що палестинський опір триватиме доти, поки не буде повністю знято блокаду сектора Газа. За словами Машааля, "необхідно продовжувати опір, поки не буде знято блокаду і відкрито прикордонні переходи. Це першочергове завдання опору, ми переконані - доти, поки блокада зберігається, агресія триває".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь