Переключиться на мобильную версию

Країни ОДКБ підписали договір про створення колективних сил оперативного реагування

У середу, 4 лютого, у Кремлі за підсумками зустрічі лідерів ОДКБ було підписано угоду про створення колективних сил оперативного реагування (КСОР).

У зустрічі глав держав - членів ОДКБ беруть участь президенти РФ Дмитро Медведєв, Вірменії Серж Саргсян, Білорусі Олександр Лукашенко, Казахстану Нурсултан Назарбаєв, Киргизстану Курбанбек Бакієв, Таджикистану Емомалі Рахмон, Узбекистану Іслам Карімов, а також генеральний секретар ОДКБ Микола Бордюжа.

Колективні сили будуть використовуватися для відображення військової агресії, проведення спеціальних операцій по боротьбі з міжнародним тероризмом та екстремізмом, транснаціональною організованою злочинністю, наркотрафіком, а також для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

У даний час система колективної безпеки будується по регіональному принципу. Існують три регіональні військові угруповання: російсько-білоруське (східноєвропейське), російсько-вірменське (кавказьке) і Центральноазіатське.

Планується, що колективні сили дислокуватимуться на постійній основі в Росії і їм надаватимуться військові підрозділи країн ОДКБ. У всіх сил буде спільне командування. У якості можливого варіанту розглядається, що кістяком сил будуть російська 98 гвардійська повітряно-десантна дивізія і 31 десантно штурмова бригада ВДВ.

Колективні сили швидкого розгортання в рамках ОДКБ в Центрально-Азіатському регіоні в даний час існують на рівні батальйонів. Новий формат сил оперативного реагування передбачає створення більшого угруповання з з'єднань та частин всіх держав ОДКБ.

Раніше газета КоммерсантЪ зазначала, що угода про створення колективних сил оперативного реагування автоматично перетворить ОДКБ у військовий блок.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь