Переключиться на мобильную версию

Палестина та Ізраїль наближаються до укладення перемир'я

Рух ХАМАС у суботу дасть остаточну відповідь на ініціативу Єгипту стосовно перемир'я між палестинськими угрупованнями та Ізраїлем у секторі Газа.
Переговори про перемир'я на завершальній стадії
Переговори про перемир'я на завершальній стадії
АР

Про це повідомляє єгипетське агентство МЕНА із посиланням на джерела в єгипетському керівництві.

У середу делегація ХАМАС завершила черговий раунд переговорів з єгипетськими посередниками в Каїрі і вирушила в Дамаск для проведення консультацій з іншими угрупуваннями палестинського опору. У ході переговорів в єгипетській столиці, який триватиме кілька днів, обговорювалися питання перемир'я, зняття блокади, міжпалестинського врегулювання і відновлення сектора Газа.

За словами єгипетського представника, "делегація ХАМАС повернеться до Каїру в суботу, щоб дати остаточну відповідь щодо цих питань".

Як заявив член делегації ХАМАС Салах аль-Бардавіль після консультацій з шефом єгипетської розвідки, незважаючи на те, що на переговорах із єгипетськими посередниками було вирішено багато аспектів, поки що залишається ряд питань, які єгиптяни повинні передати ізраїльській стороні для відповіді.

Перш за все, невирішеним залишається питання зняття блокади сектора Газа. Ізраїль наполягає на тому, щоб цей процес проходив у 2 етапи: на першому одночасно із укладанням перемир'я передбачається часткове зняття ізоляції прибережного анклаву. Друга стадія стане можливою після того, як буде досягнуто угоду про обмін полонених.

У зв'язку з цим, аль-Бардавіль зазначив, що хотілося б прояснити, яким чином діятиме механізм неповного скасування блокади, торкнеться він обсягів або видів товарів, що надходять до Гази, і чи не буде це залежатиме від "настрою Ізраїлю".

У свою чергу, Каїр наполягає на тому, щоб ісламісти погодилися на ряд висунутих Ізраїлем умов: на 1,5 року припинили вогонь і поклали кінець незаконної перекиданню зброї в сектор.

План врегулювання кризи в секторі Газа, що складається з трьох основних пунктів, було оприлюднено 7 січня президентом Єгипту Хосні Мубараком.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь