Переключиться на мобильную версию

Аргументы недели: Уроки "газової" війни

Під час недавньої газової війни з Україною ступінь роздратованості деяких чиновників і силовиків досягнув точки кипіння, йдеться на сторінках російського видання Аргументы недели.
Російські політики висловлювали думку про спільний контроль за газотранспортною системою України, пише видання Аргументы недели
Російські політики висловлювали думку про спільний контроль за газотранспортною системою України, пише видання Аргументы недели
reuters

У їх колі будь-які переговори з Києвом сприймалися як слабкість. Поряд з демонстрацією сили обговорювалася і необхідність запропонувати Україні альтернативну модель розвитку. Вона повинна базуватися на кооперації з Росією. На основі спільних наукових розробок і використання всього промислового зачепила ще радянських часів.

Кажуть, що спільно з представниками ЄС розглядалася можливість контролю за газотранспортною системою України. Як  найбільш радикальний варіант обговорювався і проект трансформації України. Крим, Причорномор'я і Лівобережжя Дніпра повинні утворити три самостійних суб'єкти. Вони мають тісні економічні відносини з Москвою. Це дуже багаті регіони, де і сьогодні незадоволені тим, що фактично утримують іншу частину України, включно з Києвом. При цьому змушені знаходитися в руслі антиросійської політики, яку не підтримують.

При цьому необхідність постачання газу в Європу сумнівів не викликала. Як не ставили і політичних цілі, яких можна було б досягти у відносинах з Європою в обмін на газ. Мало того, висловлювали думку про спільний контроль за газотранспортною системою України і будівництво газопроводів в обхід ультранаціоналістичних регіонів України.

Але цей варіант, якщо й розглядався, то як крайній. Він міг бути спровокований лише подіями всередині самої України. Більш м'який варіант проглядається напередодні президентських виборів у цій країні. До їх початку Україна зануриться в глибоку кризу. Вугільна промисловість і металургія опиняться в повному застої. Прибутки населення різко знизяться. У всьому звинуватять лідерів "помаранчевих", якщо не допускати розмов про можливу війну Росії та України.

Вже зараз Москва повинна зробити ставку на якогось адекватного українського політика. І разом з ним запропонувати план дружнього розвитку Росії, України та Білорусії. Тільки втрьох ми зможемо справитися з кризою в економіці та промисловості. Інакше - втратимо все.

Оригінал статті

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь