Переключиться на мобильную версию

П'ятьом країнам ЄС рекомендували визнати Косово

Європарламент прийняв резолюцію, яка рекомендує країнам, що не визнали незалежність Косова, зробити це.

За це рішення проголосував 281 депутат Європарламенту, проти виступили 229 парламентаріїв. Втім, сам документ не носить обов'язкового характеру.

Зазначимо, з усіх 27 країн Євросоюзу незалежність Косово, проголошену в односторонньому порядку в лютому 2008 року, відмовляються визнати Греція, Іспанія, Кіпр, Румунія і Словаччина. Ці країни вважають, що визнання краю створить небезпечний прецедент, який може вплинути на територіальну цілісність інших держав.

Всього незалежність Косово визнали 54 країн, у тому числі США і більшість країн Євросоюзу, а також чотири з шести колишніх югославських республік - Хорватія, Словенія, Македонія та Чорногорія. На відміну від них, такі країни, як Росія і Сербія, вважають проголошення незалежності Косово грубим порушенням норм міжнародного права.

На сьогоднішній день у Косово розміщена цивільно-поліцейська місія ЄС, яка, на думку депутатів Європарламенту, працює успішно. А 21 січня цього року Косово сформувало власну армію, в активному складі якої налічується дві з половиною тисячі військовослужбовців, а також вісім чоловік у резерві.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь