Переключиться на мобильную версию

Ъ: Віктор Ющенко струшує гілки влади

Назад к разделу Мир о нас
Україна готується до позачергових президентських та парламентських виборів, пише Сергій Сидоренко в сьогоднішньому номері газети КоммерсантЪ.
Ющенко прийняв рішення про одночасне проведення позачергових президентських і парламентських виборів
Ющенко прийняв рішення про одночасне проведення позачергових президентських і парламентських виборів
Фото Миколи Лазаренка/ Прес-служба Президента

Наприкінці минулого тижня Президент України Віктор Ющенко прийняв рішення про одночасне проведення позачергових президентських та парламентських виборів. Ймовірна дата голосування - 25 жовтня. Партія регіонів уже підтримала цю ініціативу. Блок Юлії Тимошенко виступив проти. Останнє не дивно, адже скорочуючи термін свого перебування при владі, Президент Ющенко позбавляє Юлію Тимошенко шансів на перемогу на позачергових президентських виборах.

Про ймовірність проведення в Україні одночасних парламентських і президентських виборів Віктор Ющенко заявив на прес-конференції на армійським полігоні. Слід зазначити, що під час поїздок по військовим частинам верховний головнокомандувач української армії зазвичай одягає військову форму. Цього разу, імовірно з огляду на урочистість моменту, глава держави залишився в цивільному, але підійшов до телекамер в оточенні бійців спецназу.

"Я хочу офіційно заявити, що готовий прийняти рішення про позачергові президентські вибори в цій країні", - повідомив пан Ющенко, уточнивши, що піде на це, якщо вони відбудуться одночасно з позачерговими парламентськими виборами. Раніше глава держави категорично заперечував можливість проведення позачергових президентських виборів. Нагадаємо, 1 квітня Верховна Рада переважаючою більшістю голосів призначила президентські вибори на 25 жовтня, хоча раніше депутати заявляли, що за конституцією вибори повинні відбутися лише 17 січня 2010 року. 1 квітня Віктор Ющенко заявив, що вважає рішення ради незаконним, і пообіцяв його оскаржити.

Заява Президента виявилася настільки несподіваною, що в її щирість не повірили навіть багато його прихильники

Заява Президента виявилася настільки несподіваною, що в її щирість не повірили навіть багато його прихильників. Частково через застереження, якими Президент обумовив свою згоду на позачергові вибори. Так, за його словами, рада повинна скасувати депутатську недоторканність. "Поки я не чула, щоб Віктор Ющенко реально погодився на проведення одночасних виборів. Так, він допустив їх проведення, але виставив умови, які парламент поки що не готовий підтримати", - пояснила Ъ Ксенія Ляпіна, народний депутат з групи За Україну, що орієнтуються на Президента.

Однак, за інформацією Ъ, пан Ющенко справді погодився на проведення позачергових виборів. Як розповів Ъ глава Секретаріату Президента Віктор Балога, під час попереднього обговорення цієї ініціативи Президент підтвердив готовність до скорочення терміну свого перебування на посаді. "Йому не критичні додаткові три місяці перебування при владі, оскільки в даному випадку на кону знаходиться майбутнє країни", - запевнив він. Поінформовані представники секретаріату, з якими спілкувався Ъ, зазначають також, що для проведення виборів Віктор Ющенко готовий іти на компроміси з депутатами. Не виключено, зокрема, що в ході переговорів він відмовиться від вимоги про скасування депутатської недоторканності.

"Йому (Ющенку) не критичні додаткові три місяці перебування при владі, оскільки в даному випадку на кону знаходиться майбутнє країни", - запевнив Балога

Для проведення виборів президента необхідна ситуативним підтримка більшості депутатів парламенту. Тут головним його прихильником є Партія регіонів (ПР) Віктора Януковича, яка здавна підтримує ідею проведення одночасних виборів. На минулому тижні ПР ініціювала проведення низки мітингів, а в п'ятницю пан Янукович підтримав ініціативу Президента, заявивши, що при наявності політичної волі одночасні вибори можна провести навіть раніше ніж 25 жовтня. У Секретаріаті Президента також посилаються на волю народу. "Вийдіть на вулицю і запитайте у перехожих, що вони думають про владу. А потім уточніть, про кого вони так погано думають - про прем'єра, Президента чи парламент. Упевнений, вам скажуть, що про всіх. Таким чином, перезавантаження теж слід проводити в усіх гілках влади одночасно ", - пояснив логіку Президента Віктор Балога.

Водночас, прихильникам нинішнього прем'єра Юлії Тимошенко позачергові вибори вкрай невигідні. Рейтинг Блоку Юлії Тимошенко в останні місяці знижується, що обумовлено економічною кризою, наслідки якої в Україні проявилися особливо сильно. Глава уряду в п'ятницю вже виступила категорично проти одночасного проведення виборів 25 жовтня, пояснивши, що в нинішніх умовах вибори проводити не можна. "Уявіть собі, що в період, коли всі повинні сидіти на місцях і реагувати на виклики кризи, всі депутати, всі міністри, всі політики підуть на фронт, з якого невідомо хто повернеться", - пояснила вона.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь