Переключиться на мобильную версию

ВН: Хворобі всупереч

Назад к разделу Мир о нас
Голова правління Нафтогазу України Олег Дубина, який вже більше двох місяців офіційно перебуває на лікарняному через проблеми з серцем, у понеділок несподівано відвідав Москву, де зустрівся з головою Газпрому Олексієм Міллером, пише журналіст російської г.

Учора Нафтогаз поширив офіційну заяву пана Дубини, у якій йдеться, що в Москві побувала делегація українського концерну. Як випливає з тексту, сторони розглянули результати міжнародної конференції, яка відбулася 23 березня в Брюсселі, і "прийшли до згоди щодо необхідності спільної взаємодії в питаннях забезпечення високої надійності умов транзиту газу ВАТ Газпром в країни Європи". Крім того, Газпром і Нафтогаз підписали нарешті технічну угоду до довгострокових контрактів на 2009 - 2019 роки.

Крім того, повідомляється в заяві, українська компанія 6 січня достроково (за день до дедлайну) виплатила Газпрому гроші за березневі поставки газу. Пізніше в.о. голови правління Нафтогазу Ігор Діденко розповів журналістам, що за березень було перераховано 343 млн. дол. За інформацією Времени новостей, розрахуватися за газ українській держкомпанії допоміг кредит національного Ощадбанку. Однак головні проблеми з розрахунками виникнуть у квітні, коли стартує період закачування газу в сховища в Україні. Саме тому пан Дубина завітав до Москви особисто. Вважається, що у нього склалися непогані відносини з керівництвом Газпрому.

У період закачування Нафтогаз має закупити у Газпрому близько 20 млрд. кубометрів, щоб наповнити газом до нового опалювального сезону виснажені за перший квартал підземні сховища. З урахуванням падіння попиту на газ майже весь обсяг імпортного газу з квітня по жовтень повинен опинитися в ПСГ. Зараз український концерн продає імпортний газ на внутрішньому ринку (хоча й у збиток через те, що середня ціна газу для українських споживачів у першому кварталі була приблизно на 100 дол. нижче закупівельної ціни на кордоні), збираючи живі гроші для розрахунків не пізніше 7-го числа наступного місяця. У період закачування йому доведеться шукати весь обсяг коштів на стороні. Щоправда, у другому кварталі до 271 дол. повинна знизитися ціна газу для України, що дещо полегшить фінансове навантаження на держконцерн.

Як сказано у фінансовому плані Нафтогазу, для того, щоб розплачуватися за газ, необхідні кредитні ресурси на 37 млрд. гривень (близько 4,8 млрд. дол.) Ще джерела надходження цих коштів не визначені. А з урахуванням того, що після скандального підписання 23 березня брюссельської декларації між урядом України та Єврокомісією з модернізації української газотранспортної системи Москва розізлилась і відмовилася від планів надати Києву кредит, ситуація стала критичною.

При цьому зрозуміло, що питання про поступки Нафтогазу, чи то обсяги поставок газу (як відомо, український концерн хоче знизити закупівлі з 40 млрд. до 33 млрд. кубометрів) чи розрахунки в період закачування в ПСГ, вирішується на політичному рівні. Тобто, Олексій Міллер нічого не міг запропонувати Олегу Дубині, поки Юлія Тимошенко, яка підписала брюссельську декларацію, не врегулює відносини з Володимиром Путіним.

Технічна угода відповідає підписаним контрактам: у рамках документу не було вирішено питання про зниження контрактних обсягів, як того хотів Нафтогаз. Як учора визнав пан Діденко, який і підписував техугоду з газпромівським заступником голови правління Валерієм Голубєвим, українська сторона сподівається, що Газпром не виставлятиме штрафи за недобір.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь