Переключиться на мобильную версию

Ведомости: Нафтогаз платить

Назад к разделу Мир о нас
Україна і Росія уніфікували технічні деталі поставок газу. За березень Київ розрахувався з Газпромом, - пише Катерина Кравченко у російській газеті Ведомости.

Нафтогаз України "вчасно розрахувався з Газпромом за поставки в березні ($ 342,72 млн), повідомили обидві компанії. Але Росія, однак, може застосувати до України санкції за неповністю відібраний газ. "Ми це питання обговорюємо з українськими колегами", - заявив голова правління Газпрому Олексій Міллер, повідомляє Reuters. За словами представника Нафтогазу Валентина Землянського, недобір по імпорту склав 2,5 млрд куб. м (половина від контрактного обсягу).

Обсяг транзиту російського газу через Україну за I квартал - близько 16 млрд куб. м при плані 28,4 млрд, зазначає Землянський. У відповідності з початковим контрактом Україна має вибрати цього року 40 млрд куб. м, але сторони попередньо узгодили зниження обсягів до 33 млрд. На I квартал припадали мінімальні обсяги поставок, а їх пік - на II-III квартали (по 12,5 млрд куб. м). Проблема платежів може загостриться, а угоду буде зірвано, якщо Україна не вибере передбачені обсяги, говорить директор East European Gas Analysis Михайло Корчемкін. У Нафтогазі і Газпромі відмовилися спрогнозувати можливий масштаб відхилення поставок від угоди.

Вчора Нафтогаз і Газпром підписали техсугоду про реалізацію контрактів на купівлю і транзит газу в 2009-2019 рр.. У Газпромі підписання угоди не коментують. У сторін були різні підходи до визначення маршрутів поставок, говорить представник Укртрансгазу Інна Коваль, в підсумку був схвалений компромісний варіант. Угода урегулювала проблеми різного обліку поставок газу, розповідає Землянський. Тепер Росія і Україна не зможуть по-різному оцінювати обсяг недопоставленого газу, зазначає Корчемкін.

Своєчасність платежів за газ залишається актуальною проблемою для України, вважає Корчемкін. Але є ще два питання, продовжує він: недобір газу і зниження транзиту в Європу, а також негативне ставлення Росії до меморандуму про модернізацію газотранспортної системи України, підписаним Києвом та ЄС 23 березня.

Учора Німеччина подала свій голос на користь газового перемир'я Росії й України. Міністр енергетики Сергій Шматко за підсумками зустрічі з міністром економіки і технологій ФРН Карлом Гуттенбергои заявив, що Німеччина підтримує позицію Росії щодо необхідності її участі у модернізації газотранспортної системи України. Такі питання "обговорюватися і прийматися без участі Росії не повинні", розповів про позицію Німеччини Шматко (цитата з Інтерфаксу). Міністри обговорювали і проект Nord Stream.

"Транспортування через Україну є для Росії найдешевшим", - вважає Корчемкін: для споживачів важливі низькі ціни на газ, тому їм вигідніше помирити Україну та Росію.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь